Podkarpacki Jarmark Ludowy online

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie zaprasza do śledzenia zmagań tancerzy i muzyków biorących udział w XIII Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów” 2021.

Tegoroczna edycja odbędzie się 20 czerwca 2021 r. w wersji on-line. Taka formuła wydarzenia wynika z faktu, iż przygotowania i przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęły się jeszcze w czasach, kiedy obowiązywały zaostrzone ograniczenia epidemiczne. Również same Zespoły i Kapele wykazywały większe zainteresowanie wirtualnym udziałem w wydarzeniu.

Podkarpacki Jarmark Ludowy jest dowodem na to, że folklor Podkarpacia to niezwykle istotny region w polskiej kulturze ludowej. Większość Polskich i polonijnych zespołów folklorystycznych ma w swoim repertuarze tańce ziemi rzeszowskiej, które charakteryzuje dynamika, żywiołowość, duże, często zróżnicowane tempo, a nade wszystko swoboda, obszerność i elegancja ruchu. „Roztańczony Chorzelów” od wielu lat skupia pasjonatów tańca i muzyki ludowej, czego dowodem jest udział zespołów dziecięcych, młodzieżowych, studenckich i seniorskich. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 200 tancerzy i muzyków reprezentujących 12 grup. Patronat honorowy nad XIII edycją Jarmarku objął Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, natomiast partnerem wydarzenia zostało Województwo Podkarpackie.

Zapraszamy do śledzenia relacji z jarmarku na kanale YouTube Chorzelowskiego Ośrodka https://www.youtube.com/channel/UC1M0bphx783LjZI2TACNKeA oraz w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/kulturagminamielec