Święto artystów

Uczestnicy zajęć Ośrodka Kultury Gminy Mielec w niedzielę (27.06) oficjalnie zakończyli sezon artystyczny 2020/2021. Podczas wydarzenia swoje talenty prezentowali wokaliści, muzycy, plastycy oraz tancerze.

Przez cztery godziny teren chorzelowskiego Ośrodka Kultury stał się miejscem artystycznych popisów grup prowadzonych przez instruktorów SOKiS. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy zajęć prowadzonych przez Karolinę Szymańską-Maziarz, Grupy Taneczno- Ruchowej „Iskierki”, przedszkolaki z Małych Form Tanecznych, uczniowie Dziecięcej i Młodzieżowej Grupy Wokalnej oraz Panie z Grupy Wokalnej „Wolanki”. Następnie scenę przyjęli uczniowie Krzysztofa Prucnala z klas gitary i keyboardu oraz Zespołu „LARGO”. W tym dniu nie zabrakło również prezentacji „Grupy Śpiewaczej oraz kultury ludowej przygotowanej przez ZPiT „Chorzelowiacy” oraz Kapelę ZPiT „Chorzelowiacy” prowadzonych przez Bożenę Telegę, Konrada Sosińskiego oraz Michała Witka. Ponadto przez cały czas oglądać można było wystawę uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez Annę Surowiec.

Wydarzenie było też okazją do podziękowań i gratulacji. Pamiątkowe dyplomy wręczali poza kadrą SOKiSu między innymi Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec oraz Celina Szymańska, Radna Gminy Mielec. – Chciałbym pogratulować artystom, wszystkim instruktorom, ale również i rodzicom. To dzięki Wam widzimy efekty połączenia talentu i ciężkiej pracy, wymagającej systematyczności i zaangażowania. Jak możemy się dzisiaj przekonać to niezwykle owocne połączenie. Tworzycie naszą gminną kulturę oraz kultywujecie tradycję naszego regiony, za co serdecznie dziękuję – powiedział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec-

Przez cały czas przed Ośrodkiem Kultury trwały rodzinne animacje, gry i zabawy, malowanie buziek pokazy baniek mydlanych oraz balonowe zoo. Każdy mógł również spróbować waty cukrowej i popcornu, a także wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w foto-budce. Chętni mogli również zobaczyć obrazy Joanny Graboś oraz Klary Anny Graboś znajdujące się w Galerii Ośrodka. – Niestety sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła nam organizację koncertów noworocznych oraz zaplanowanych wydarzeń plenerowych, na których prezentowali się nasi artyści. Dzięki luzowaniu obostrzeń możemy nadrabiać zaległości, dlatego też postanowiliśmy zorganizować „Artystyczne Zakończenie Sezonu” w nieco innej, ciekawszej i liczniejszej formule. Dla niektórych jest to absolutny debiut sceniczny, a dla części jest to powrót na scenę, od marca ubiegłego roku, w formule „na żywo”. Dziś nasz Ośrodek należy do artystów, ich rodzin i bliskich. Dziękujemy za tak aktywną odpowiedź na nasze zaproszenie i udział w święcie kultury. Kończymy sezon 2020/2021, ale już dziś zapraszamy na kolejny, który startuje we wrześniu – zwrócił się do zebranych Damian Małek, dyrektor SOKiS.