Koncert Muzyki Sakralnej

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec zapraszają na koncert muzyki sakralnej „Soli Deo per Mariam” w wykonaniu tenora Jacka Ścibora oraz organistki Bogumiły Kutachy.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 10 października o godz. 17:00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. W programie zaplanowano utwory m. in. J. S. Bacha, L. van Beethovena, S. Moniuszko oraz D. Bédarda. Swoją tematyką koncert nawiązywał będzie do osób dwóch wyjątkowych Polaków – Świętego Jana Pawła II, z okazji XXI Dnia Papieskiego oraz Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dla którego cytat biblijny „Soli Deo per Mariam” /Samemu Bogu przez Maryję/ był motywem życiowym.

Jacek Ścibor - interpretator liryki wokalnej, od pieśni barokowych po piosenkę aktorską. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz studia podyplomowe we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Umiejętności wokalne doskonalił pod kierunkiem prof. Christiana Elssnera. Uczestnik Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzyki Wokalnej. Uzyskał dyplom klasy śpiewu Christiana Elssnera oraz dyplom mistrzowski w klasie śpiewu prof. Ewy Czermak. Współpracuje z Filharmonią Podkarpacką. Poza Polską koncertuje w Danii, Austrii, Belgii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Słowacji i Ukrainie. Jest ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu.