Słoneczna niedziela

Korzystna pogoda oraz zaangażowanie kilkunastu osób pozwoliło zorganizować w niedzielę (03.10) międzypokoleniowe spotkanie mieszkańców i przyjaciół Szydłowca - największej obszarowo, ale zarazem jednej z najmniej zaludnionej miejscowości Gminy Mielec położonej w malowniczym otoczeniu lasów.

To była wyjątkowo ciepła i rodzinna niedziela. Na wszystkich którzy przybyli na tereny sportowe przy budynku wielofunkcyjnym czekało wiele atrakcji. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchańców, malowania buziek, wspólnych animacji, skręcania balonów, pokazu baniek mydlanych oraz sztucznego śniegu. Czekała na nich również wata cukrowa i popcorn, żywe maskotki oraz możliwość sprawdzenie się w rozgrywkach skaczących kul. O regionalne dania, wypieki i ciasta zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Specjały lokalnej kuchni, cieszyły się wśród wszystkich, bardzo dużą popularnością. Jak podkreślał gospodarz miejscowości Krzysztof Mazur, na wspólnym spotkaniu bawiło się kilka pokoleń mieszkańców Szydłowca, a rozpiętość pomiędzy najstarszą mieszkanką i najmłodszą uczestniczką wydarzenia wyniosła blisko 88 lat. – Jesteście jedną z mniejszych społeczności naszej gminy, ale za to wyjątkową i niezwykle zżytą. Dobrym tego przykładem jest dzisiejsze wydarzenie, które powstało w ekspresowym tempie. Padło hasło i wszyscy zaangażowali się do pracy, efekty której możemy dzisiaj obserwować. Wspaniałe spotkanie integracyjne podczas którego widzimy zadowolonych ludzi, uśmiechnięte twarze, a to wszystko w miłej rodzinnej atmosferze. Szczerze gratuluję Wam tej solidarności, zaradności i dziękuję za to, że mogę być częścią Waszej miejscowości – zwrócił się do zebranych Wójt Gminy Mielec, Józef Piątek.

Spotkanie było również okazją do wspomnień oraz wspólnej zabawy przy muzyce zespołu „Mega Duet”. Gościnnie do zaprzyjaźnionego Szydłowca przybyli także, ks. Andrzej Rams, Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie, Radni Gminy Mielec Zofia Załucka i Krzysztof Dziekan oraz Sołtysi Woli Chorzelowskiej i Złotnik. Organizatorami spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z Szydłowca, Sołtys i Rada Sołecka Szydłowa oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.