Ptasi światy w Chorzelowie

Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych w Mielcu oraz Ośrodek Kultury w Chorzelowie zapraszają na XXIV Mistrzostwa Ptaków Egzotycznych.

Wydarzenie odbędzie się w Ośrodku Kultury w Chorzelowie w najbliższy weekend 16-17 października. Przez dwa dni oglądać będzie można ponad 200 ptaków zaprezentowanych przez blisko 20 pasjonatów zrzeszonych w Mieleckim Stowarzyszeniu. Poza okazami pospolitymi, podczas wystawy zobaczyć będzie można między innymi Kanarki Kolorowe, Kanarki Kształtne, Gołąbki Ozdobne, Papugi Australii, Papugi Afryki oraz Ameryki Południowej i drobną egzotykę.

Podstawą do rozstrzygnięcia mistrzostw będzie werdykt wydany przez sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej. Wydarzenie będzie także okazją do wymiany doświadczeń oraz okazją do nabycia pierwszych ptaków w swojej hodowli. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

 Program mistrzostw:

czwartek 14 października

- 18:00 - 22:00 przyjmowanie i rejestracja ptaków

piątek 15 października

- 9:00 - 16:00 konkurs ptaków egzotycznych pod nadzorem sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej - część zamknięta dla publiczności

sobota 16 października

- 9:00 - 18:00 wystawa ptaków - część otwarta, wstęp bezpłatny

niedziela 17 października

- 9:00 - 18:00 wystawa ptaków - część otwarta, wstęp bezpłatny

- 14:00 - 14:30 wręczenie pucharów i dyplomów.