Nowy system nagłośnienia – nowy wymiar twórczości

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie wyposażony został w nowy system nagłośnienia wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych i wydarzeń kulturalnych organizowanych na terenie Gminy Mielec. Wymiana starego, wyeksploatowanego sprzętu nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury 2021”.

Dzięki dofinansowaniu w kwocie 28 000 zł ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz wkładowi własnemu w kwocie 11 000 zł chorzelowską placówkę udało się wyposażyć w m.in. mikser dźwięku, kolumny aktywne szerokopasmowe, subbasy aktywne, statywy, di-boxy, mikrofony dynamiczne, mikrofony pojemnościowe, mikrofony instrumentalne oraz niezbędne okablowanie.

- Cieszę się, że przygotowany przez nas wniosek pn. „Usłysz Nas - Dostawa systemu nagłośnienia dla SOKiS” znalazł się pośród 150, które otrzymały rządowe wsparcie. Nie było to jednak łatwe zadanie, gdyż łącznie o dodatkowe środki finansowe starało się blisko 1 000 instytucji kultury z całego kraju. Dostarczony system otworzył nam nowy wymiar tworzenia i odbioru sztuki. Muzykom i wokalistom umożliwił atrakcyjniejszą formę przekazu swojej twórczości, a akustykom znacznie ułatwił pracę. Pasmo, dynamika, jakość i czytelność dźwięku, przypadła również do gustu naszej publiczności – przekazuje Damian Małek, dyrektor SOKiS.
Głównym celem programu „Infrastruktura Domów Kultury” 2021 jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.