Ogień Niepodległości w Gminie Mielec

Ogień Niepodległości dotarł w środę (10.11) do Gminy Mielec, a to za sprawą Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu oraz Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu.

Oficjalne przekazanie odbyło się w Zespole Szkół w Chorzelowie podczas akademii przygotowanej przez uczniów pn. „Pociąg do Niepodległości”. Wydarzenie to było też okazją do spotkania i wysłuchania ciekawej prelekcji wygłoszonej przez Kingę Hałacińską wnuczkę płk. Andrzeja Hałacińskiego, autora słów Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego „My, Pierwsza Brygada”.

Następnie poczty sztandarowe oraz delegacje na czele z Andrzejem Zemelem, prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Edukacyjnego "Orzeł Biały-Strzelec", Mirosławą Wydro, dyrektor ZS w Chorzelowie oraz Damianem Małkiem, dyrektorem SOKiS przeszły na Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny, gdzie poprzez złożenie wiązanek i zapalenie zniczy oddali hołd lokalnym bohaterom.

Ogień Niepodległości złożony został również w Książnicach. Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy, Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta Gminy Mielec w asyście Kingi Hałacińskiej oraz członków Stowarzyszenia Społeczno-Edukacyjnego "Orzeł Biały-Strzelec" złożyli wiązanki oraz symboliczne znicze z Ogniem Niepodległości przed Miejscem Pamięci.