Artyści o Niepodległej

Koncertem Patriotycznym „To Właśnie Polska” artyści działający przy chorzelowskim Ośrodku Kultury postanowili uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W niedzielny wieczór w wyjątkowym programie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” wraz z Kapelą, Chorzelowska Grupa Teatralna oraz Grupa Śpiewacza.

– Dzisiaj swoją obecnością i pracą uświetniacie i honorujecie te osoby, które kiedyś walczyły o naszą wolność, o to że dziś możemy żyć w niepodległej Ojczyźnie. Dawniej wiele osób poniosło za to śmierć. Dziś nie musimy składać tak dużych ofiar, ale pewnego rodzaju wyrazem patriotyzmu jest zarówno przybycie tutaj, jak i przygotowanie dzisiejszego koncertu. Chciałbym podziękować wszystkim osobom w to zaangażowanym, pracownikom Ośrodka kultury, artystom i Wam szanowni widzowie – powiedział na rozpoczęcie koncertu Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

W blisko półtora godzinnym widowisku, widzowie mogli spotkać się z interpretacją wierszy o Ojczyźnie, wysłuchać pieśni patriotycznych i legionowych oraz zobaczyć trzy odsłony Polskich Tańców Narodowych. W finale artyści zaprosili publiczność do wspólnego odśpiewania wiązanki utworów patriotycznych.

Relacja z koncertu dostępna pod linkiem https://youtu.be/Jwt6r0drWUs