Gmina Mielec uruchamia zbiórkę pomocy rzeczowej dla Ukrainy

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie Gmina Mielec uruchamia zbiórkę pomocy rzeczowej.

Zbieramy materiały i środki z długim terminem przydatności i niewymagające przechowywania w chłodni:

Artykuły higieniczne – Kosmetyki i chemię: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, ręczniki papierowe; Środki opatrunkowe: zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków. Zbieramy także nowe ręczniki, koce, śpiwory, termosy!

Żywność długoterminową: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy, zgrzewki butelkowanej wody.

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

Rzeczy można przynosić do budynków Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie (Chorzelów 307) i w Filii w Woli Mieleckiej 402 od poniedziałku 28 lutego do piątku 4 marca w godzinach 12:00-16:00.