Sylwia Skolimowska – „W drodze”

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec zaprasza na wystawę twórczości artystycznej Sylwii Skolimowskiej pt. „W drodze”, który odbędzie się 10 marca o godz. 17:00 w sali wystawowej chorzelowskiej placówki.

Na wystawie, którą oglądać będzie można do 31 marca zaprezentowane zostanie 40 prac malarskich składających się na 32 kompozycje oraz kilka rysunków, będących przekrojem prac artystki zarówno z domu, jak i z pracowni.

Sylwia Skolimowska urodziła się w 1984 roku w Chorzelowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale filologii angielskiej i kulturoznawstwa. Zajmuje się głównie malarstwem i rysunkiem. Tworzy ceramikę artystyczną, pisze ikony. Inspiracje stanowi dla niej najbliższe otoczenie – rodzina oraz pobliski pejzaż. W swoich pracach porusza zarówno tematy osobiste jak i zagadnienia natury akademickiej. Od 2017 roku uczestniczy w warsztatach artystycznych w Studio art.Goya w Mielcu pod kierunkiem dr. Łukasza Gila. Wzięła udział w warsztatach ikonopisarskich prowadzonych przez br. Marcina Świądra OFM Cap ( 2018, Budzyń -Wyspa). Dotychczas Jej prace można było oglądać na wystawach

„MIEJSCE W CZASIE Druga edycja” w Muzeum Diecezjalne w Rzeszowie (wystawa zbiorowa) oraz „Z POTRZEBY TWORZENIA” w Galerii MBP SCK w Mielcu (wystawa indywidualna).