Koncert „O niej i dla Niej”

W niedzielne popołudnie (13.03) Grupa Wokalna działająca przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec zabrała publiczność w niezwykłą podróż po zakątkach kobiecej duszy.

Koncert pt. „O Niej i dla Niej” zorganizowany został z okazji Dnia Kobiet. Dodatkowo w związku z sytuacją panującą na Ukrainie, był gestem solidarności z kobietami zmuszonym do opuszczenia swojej Ojczyzny, których przedstawicielki wraz z rodzinami schronienie znalazły również na terenie Gminy Mielec. – Dzisiejszy koncert poświęcamy kobietom, a co za tym idzie najwspanialszemu uczuciu na świecie jakim jest miłość. To uczucie nie zna wieku, od przedszkola do wieku dojrzałego ciągle się zakochujemy i każda miłość jest pierwsza i w każdym przypadku kręci się wokół kobiet. Cały świat i wszystko, co jeszcze na nim piękne, to kochająca kobieta – powiedziała na wstępie prowadząca Koncert Bożena Telega-Kuźnik.

Następnie na scenie chorzelowskiego Ośrodka Kultury pojawili się artyści z Grupy Wokalnej: Małgorzata Głaz, Kinga Halik oraz Ryszard Szostak, którzy przez blisko godzinę prezentowali zarówno te najpopularniejsze utwory o kobietach jak i te mniej znane opisujące ich życiowe dylematy i rozterki.

Koncert był również okazją do wręczenia kwiatów i złożenia podziękowań za okazywaną miłość oraz poświęcenie w wychowanie kolejnych pokoleń. – Chcemy przekazywać, jak ważną w naszej Gminie jest Kobieta. Oczywiście zmienna, ale jakby była cały czas dobra, to by była monotonia. Bardzo cenimy nasze kobiety i dziękujemy, że jesteście z nami. Kwiaty zawsze były czerwone, bo czerwień wyraża uczucie, miłość nas mężczyzn do wspaniałych kobiet. Dzisiaj jednak, w związku z aktualną sytuacją i faktem, że mamy tutaj panie z Ukrainy, chcemy, żeby był to symbol w postaci żółtych kwiatów z niebieskimi wstążkami - powiedział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Obecny na koncercie Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos również złożył życzenia wszystkim kobietom oraz zwrócił się do tych, które przeżywają teraz niezwykle dramatyczne chwile – O kobietach zostało dziś już prawie wszystko powiedziane i wyśpiewane przez wspaniałych artystów. Mi drogie Panie, nie pozostaje nic innego jak dodać, że jesteście wspaniałe i kochamy was w każdym wieku. Gdy jesteście babciami, mamami, żonami i wnuczkami. Obecnie jesteśmy jednak w trudnej sytuacji, bo pewnie nikt przed 24 lutego nie wyobrażałaby sobie tego wszystkiego. Mimo tej wojny uśmiechacie się do swoich dzieci i proszę o to, byście się nadal uśmiechały. Wiemy, że jesteście w bardzo trudnej sytuacji, że wasi mężowie zostali tam, walczą o niepodległą i wolną Ukrainę, ale uśmiechajcie się do tych dzieci, żeby one miały namiastkę swojego dzieciństwa – powiedział.

Słowa podziękowania w imieniu narodu ukraińskiego w końcówce koncertu przekazała Pani Olga, która wraz z rodziną schronienie znalazła w Gminie Mielec. – Drodzy bracia i siostry Polacy. Dziękujemy Wam za zaproszenie na ten koncert i za to, że pomagacie nam w tej sytuacji. Za ciepło i opiekę jakim nas obdarzacie oraz przyjęcie pod wasz dach, do waszych rodzin. Doceniamy waszą pomoc. Ukraina przechodzi obecnie trudne chwile, ale prawda i Bóg są za nami. Niech żyje wolna Polska! Niech żyje wolna Ukraina – zwróciła się do zebranych.