Plastyczne Święta

Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie zapraszają uczniów Przedszkoli i Szkół Podstawowych Gminy Mielec do udziału w konkursie plastycznym pt. „Wielkanoc - Tradycje i Współczesność”.

Wielkanoc to niezwykle ważne święta w kalendarzu chrześcijańskim. Czerpią z tradycji ludowych, a wiele zwyczajów wywodzi się również z tradycji starosłowiańskich, jak choćby malowanie pisanek czy polewanie się wodą w Poniedziałek Wielkanocny. Dobrą formą przygotowań do tegorocznych Świąt może być udział w konkursie plastycznym, do którego w terminie do 6 kwietnia, można zgłosić m.in. kompozycje płaskie (np. rysunek, malarstwo, wycinanka, wydzieranka, collage, technika mieszana) w maksymalnym formacie A3 oraz kompozycje przestrzenne (np. origami, papieroplastyka, ceramika, technika mieszana) w maksymalnym formacie 30x30 cm.

Dokładne informację i szczegóły konkursu dostępne w regulaminie na stronie https://kultura.gmina.mielec.pl/regulaminy1/Konkurs%20Wielkanocne%20Tradycje%20Regulamin.pdf