Konstytucja w Gminie Mielec

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Przewodniczący Rady Gminy Bogdan Cygan oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają do udziału w tegorocznych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Koncert pieśni wiosenno-patriotycznych przygotowany przez ZPiT „Chorzelowiacy”, Kapelę Ludową oraz Grupę Wokalną, wernisaż wystawy malarskiej Ryszarda Serafina, przyrzeczenie strzeleckie, pokazy pojazdów wojskowych oraz obchody główne w dniu 3 maja to najważniejsze z atrakcji przygotowanych na 231. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji. Swój udział w obchodach zapowiedzieli również żołnierze Brygady Wsparcia 82 82 Dywizji Powietrznodesantowej stacjonujący obecnie na Mieleckim Lotnisku.

Program uroczystości 03 V 2022

11:00 - Msza Św. w intencji Ojczyzny - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie

12:15 - Formowanie kolumny przed Sanktuarium w kolejności:

- Zmotoryzowana GRH im. gen. Stanisława Maczka

- Pojazdy wojskowe Brygady Wsparcia 82 Dywizji Powietrznodesantowej

- Orkiestra Dęta Dobrynin

- Pluton Piechoty Brygady Wsparcia 82 Dywizji Powietrznodesantowej

- Jednostka Strzelecka 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu

- poczty sztandarowe, delegacje władz państwowych i samorządowych

- przedstawiciele urzędów, instytucji, stowarzyszeń, szkół

- pozostali uczestnicy uroczystości

Uroczysty przemarsz na Miejsce Pamięci