Konkurs „Śpiewać Każdy Może” rozstrzygnięty

Poznaliśmy finalistów i laureatów Gminnego Konkursu Piosenki Młodzieżowej pn. „Śpiewać każdy może”. W piątek (27.05) W chorzelowskim Ośrodku Kultury swoje umiejętności wokalne prezentowali uczniowie z klas IV-VIII Szkół Gminy Mielec.

Głównymi celami konkursu było umożliwienie śpiewającej młodzieży prezentację umiejętności wśród wspólnoty Gminy Mielec oraz umożliwienie kontynuacji i rozwijania swoich zainteresowań w amatorskich zespołach artystycznych przy współpracy instruktorów SOKiS. - Pomóżmy młodym wokalistom na tej zasadzie, że albo zaśpiewajmy im dokładnie melodie, albo zagrajmy ją na instrumencie, tak żeby to dziecko usłyszało każdą nutę. Wysłuchanie samego nagrania powoduje przyswojenie niekoniecznie odpowiedniego dźwięku. Nasze uszy, jak stwierdzono, z nagrania nie odbierają melodii tak dokładnie. Łatwiej nauczyć kogoś melodii jeśli ją zaśpiewamy lub zagramy na instrumencie - podpowiedziała zebranym Małgorzata Lęśniak, przewodnicząca jury.

- Gratulujemy Wam i dziękujemy, że jesteście, bo trzeba mieć dużą odwagę żeby wystąpić na scenie. Cieszę się, że mamy takich wspaniałych artystów i życzę Wam powodzenia w przyszłości. Pnijcie się coraz wyżej, żebyśmy mogli zobaczyć Was na szklanym ekranie – zwrócił się do zebranych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Komisja artystyczna w składzie Małgorzata Leśniak - muzyk, chórmistrz oraz Rafał Panek - muzyk, właściciel Szkoły Muzycznej Rock and Roll, instruktor nauki gry na gitarze w SOKiS

po wysłuchaniu 29 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wykonawcza: soliści, klasy IV-VI

I Nagroda: Gabriela Zawisza - ZS w Chorzelowie

I Nagroda: Diana Hyjek - ZS w Trześni

II Nagroda: Helena Trojnacka - ZS w Trześni

II Nagroda: Aleksandra Szostecka - ZS w Woli Mieleckiej

III Nagroda: Emilia Konieczna - ZSP w Książnicach

III Nagroda: Julia Stachura - ZS w Podleszanach

Wyróżnienie: Kaja Myszkowska - ZS w Podleszanach, Laura Łysoń - ZS w Woli Mieleckiej, Aleksandra Kuczkowska - SOKiS - Filia w Woli Mieleckiej

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, klasy IV-VI

I Nagroda: „Wesołe Nutki” gr. I - SOKiS Chorzelów

II Nagroda: „Wesołe Nutki” gr. II - SOKiS Chorzelów

III Nagroda: „Złotnickie Skrzypki” - SSP w Złotnikach

Kategoria wykonawcza: soliści, klasy VI-VIII

I Nagroda: Martyna Cichowska - ZS w Trześni

I Nagroda: Filip Łachut - SP Rydzów

II Nagroda: Natalia Andrychowicz - ZS w Woli Mieleckiej

II Nagroda: Matylda Kremer - Filia SOKiS w Woli Mieleckiej

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, klasy VII-VIII

Wyróżnienie: Emilia Małek, Gurbiela Pyź - ZSP w Chrząstowie