Najlepsi z najlepszych

Józef Piątek Wójt Gminy Mielec przyznał nagrody „Wyjątkowy Uczeń 2021/2022”. Uroczysta gala, na którą przybyli najzdolniejsi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół odbyła się w środę (22.06) w chorzelowskim Ośrodku Kultury.

- Jest to niezwykłe miejsce, wyjątkowi ludzie i wyjątkowy czas. Spotykamy się tutaj z najlepszymi przedstawicielami szkół. Jestem bardzo wdzięczny nauczycielom, dyrektorom, rodzicom, a przede wszystkim uczniom. Zbliża się koniec roku szkolnego, dlatego chciałbym życzyć wszystkim dobrych, udanych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Czy to tej macierzystej, czy w przypadku ósmoklasistów całkiem nowej - zwrócił się do wyróżnionych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

- Szanowni Państwo dziś możemy zobaczyć dwie rzeczy. Radość młodzieży i dumę rodziców. Jest to bardzo piękne i przyjemne uczucie, za które należy pogratulować tak jednym, jak i drugim. Życzę uczniom, aby dane im było stanąć na tej scenie również za rok - dodał Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy.

O oprawę artystyczną gali zadbali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rydzowie, przygotowani przez nauczycieli Annę Wnuk, Renatę Wójcik oraz Waldemara Ozgę. W inscenizacji, która miała kilka odsłon, zarówno poważnych zmuszających do refleksji, jak i satyrycznych, aktorzy przedstawili smutne jak i komiczne momenty z życia każdego ucznia.

Po części artystycznej przyszła pora na wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów oraz rodziców. Ponadto specjalne listy gratulacyjne otrzymali nauczyciele, którzy poprzez swój trud, wysiłek, pasję oraz czas poświęcony na zajęciach dydaktyczno-wychowawczych przyczynili się do osiągniecia sukcesu poszczególnych uczniów, a są to: Iwona Stępień, Jakub Ortyl, Waldemar Ozga, Anna Szostecka, Tomasz Włodarczyk, Sabina Stachura, Bogumiła Dziekan-Gąbka, Agnieszka Gruszecka, Lucyna Przebieglec, Renata Godek.

W tym roku komisja, w skład której weszli Bożena Mazur, Sekretarz Gminy Mielec, Barbara Szwakop, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS, na podstawie złożonych wniosków przyznała nagrody dla najlepszych uczniów osiągających bardzo wysokie wyniki w nauce oraz laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych.

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymują uczniowie szkół podstawowych osiągający bardzo wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie:

 

- Przemysław Bauer - Zespół Szkół w Chorzelowie

- Wiktoria Szot - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie

- Klaudia Soja - Zespół Szkół w Podleszanach

- Barbara Krempa - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach

- Martyna Rymarowicz - Zespół Szkół w Trześni

- Zuzanna Cisło - Zespół Szkół w Woli Mieleckiej

- Weronika Klimczak - Zespół Szkół w Woli Mieleckiej

- Anna Gurbała - Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach

 

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymują uczniowie szkół podstawowych, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich:

 

- Matylda Kremer - Zespół Szkół w Woli Mieleckiej, laureatka Kuratoryjnego Przedmiotowego Konkursu z Języka Niemieckiego

- Dominik Maziarz - Zespół Szkół w Chorzelowie za osiągnięcia sportowe

- Piotr Bik - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach za wybitne osiągnięcia w nauce

- Łukasz Kurgan - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Podleszanach za osiągnięte sukcesy w ponad wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów „GG Robot”

- Błażej Koceniak - Zespół Szkół w Podleszanach za osiągnięte sukcesy w ponad wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów „GG Robot” Konkursie

- Filip Łachut - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rydzowie za wybitne osiągnięcia w nauce

- Michał Skiba - Zespół Szkół w Trześni za zajęcie 3-go miejsca w Powiatowym Konkursie Wiedzy Technicznej „Elektrotech”

- Tomasz Jaworski - Zespół Szkół w Woli Mieleckiej za wybitne osiągnięcia w nauce