Smacznie, zdrowo i sportowo

Pod hasłem „Tatusiowie na start” odbył się w Złotnikach w niedzielę (03.07) festyn sportowo-wakacyjny przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Ludzie z Pasją”, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach.

Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji drużyn siatkówki plażowej, które pomimo upału postanowiły stanąć do sportowej rywalizacji. Następnie Andrzeja Bryła, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego oraz Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec podziękowali wszystkim przybyłym oraz zaaranżowanym w organizację festynu.

Na wszystkich, którzy niedzielę postanowili spędzić na stadionie LKS „Złotniczanka” czekało wiele atrakcji, w tym dmuchany plac zabaw, modelowanie balonów, malowanie twarzy, warsztaty zdrowych przekąsek, przejażdżki konne, tory przeszkód, pokazy baniek mydlanych, wata cukrowa i popcorn, degustacje potraw KGW, kurtyny wodne. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbał zespół wokalno-instrumentalny "Wesołe nutki" działający przy SOKiS oraz uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrząstowie.

Festyn zakończyło wręczenie nagród najlepszym drużynom turnieju siatkówki plażowej. Na podstawie rozegranych spotkań końcowa klasyfikacja przedstawiła się następująco:

I miejsce: drużyna „3F”,

I miejsce: drużyna „OSP Złotniki I” ,

II miejsce: drużyna „Wiecznie Młodzi”,

II miejsce: drużyna „Rezerwiści”,

III miejsce: drużyna „Źródła”,

III miejsce: drużyna „OSP Złotniki II”.  

Patronat honorowy nad Festynem objął Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. Wydarzenie współfinasowane było przez Powiat Mielecki oraz Gminę Mielec.