Wakacyjnie, artystycznie i rodzinnie w Woli Chorzelowskiej

Chociaż niedzielna (10.07) poranna aura nie zapowiadała nic dobrego, popołudniowe rozpogodzenie pozwoliło na organizację Festynu Wakacyjnego „SOKiS GRA”. Na wszystkich, którzy przybyli na Stadion Sportowy w Woli Chorzelowskiej organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Przejażdżki konne, dmuchańce, strefa gier planszowych, modelowanie balonów, malowanie buziek, brokatowe tatuaże, mega bańki mydlane, animacje dla dzieci, loteria fantowa, wata cukrowa i popcorn, mała gastronomia to atrakcje, które cieszyły się największą popularnością wśród młodszych uczestników festynu. Na nieco starszych, czekały stoiska ze smakołykami przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Chorzelowskiej, Trześnia i Woli Mieleckiej oraz zabawa taneczna prowadzona przez Zespół Muzyczny Braders z Mielca. O część artystyczną zadbali tancerze i muzycy z Ośrodka Kultury, którzy na blisko cztery godziny zawładnęli sceną plenerową. Publiczność mogła zobaczyć i usłyszeć m.in. występy, „Małych Form Tanecznych, „Śpiewających Kosmitek”, Grupy Wokalno-Instrumentalnej „Wesołe Nutki”, Zespołu Tańca Estradowego „Rytm”, Dziecięcej i Młodzieżowej Grupy Wokalnej oraz Uczniów gry na skrzypcach, gitarze i keyboardzie. Ludowy klimat wprowadziła również Kapela Ludowa ZPiT „Chorzelowiacy”. Każdy wykonawca i instruktor z rąk Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz Damiana Małka, dyrektora SOKiS otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek za działalność w sezonie artystycznym 2021/2022.

- Jesteśmy pełni zachwytu, jak w tak młodym wieku można wyjść na scenę i tańczyć, śpiewać lub grać na instrumentach bez żadnego stresu. Należy to podziwiać i dziękować tym, którzy się do tego przyczynili. Zarówno instruktorom jak i rodzicom, którzy wysyłają swoje dzieci do Ośrodka Kultury. To dzięki Wam, możemy dzisiaj obserwować wiele talentów, ale także rezultaty całorocznej pracy na zajęciach edukacyjnych - powiedział Józef Piątek.

- Musimy prowadzić pewne zrównoważenie, zarówno realizować inwestycje jak i dbać o kulturę, oświatę i wychowanie, bo bez tego wszystko co osiągnęliśmy, może zostać zmarnowane. Gmina Mielec pozyskuje w ostatnim czasie rekordowe środki zewnętrzne na realizacje zadań inwestycyjnych, jak na przykład tu w Woli Chorzelowskiej, gdzie w związku z rozwojem miejscowości konieczne było wykonanie kanalizacji. Ale ten zespół, stworzony przez Pana Wójta, dba również chociażby o wychowanie artystyczne – dodał obecny na festynie Fryderyk Kapinos, Poseł RP.

Organizatorem wydarzenia był Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz przedstawiciele Woli Chorzelowskiej: Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, Radny Krzysztof Dziekan wspierani przez Black Red White, Rado Resor, Cyclo Centrum Mielec, Wapex, Sklep Jamajka, Piekarnie „Kowalscy”, Catering „Bagatella”, Froneri Polska Sp. z o.o., Sklep Odzieżowy MDK Maria i Łukasz Cisło, Drewmir, Sklep spożywczy Halina Lesiak, Sklep spożywczy Groszek, Annę Muzyczka. Patronat honorowy objął Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.