Święto Plonów w Gminie Mielec

Sołectwo Rydzów będzie gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Mielec. Tradycyjne święto plonów odbędzie się w niedziele 21 sierpnia na terenach sportowych przy Remizie OSP.

Dla wszystkich którzy pojawią się w niedzielę w Rydzowie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym między innymi korowód dożynkowy, widowisko z przekazaniem chleba i wieńca, konkurs wieńca dożynkowego, stoiska wystawiennicze, degustacje potraw przygotowanych przez KGW, animacje dla dzieci, dmuchańce, przejażdżki konne z KJ „Przedświt”, wystawa ptaków egzotycznych MSHKiPE.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się również występy artystyczne, które rozpocznie Kapela Ludowa i Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”. Następnie na scenie pojawi się kabaret „Kałamasz”. To wszystkim dobrze znani aktorzy z serialu „Ranczo” - bywalcy sławnej w całym kraju „ławeczki”. Bogdan Kalus, Jacek Łapot, Sylwester Maciejewski oraz Dariusz Szweda gwarantują dobrą dawkę humoru. Po kabareciarzach sceną zawładnie Zespół „GOOROLESKA”. To muzycy z których każdy posiada solidny bagaż doświadczeń muzycznych oraz liczne sukcesy nie tylko na krajowych scenach. Zespół działa od 2012 roku, a muzyka tworzona przez nich stanowi mieszankę pop-rock-folk z elementami elektroniki. Na zakończenie tegorocznych Dożynek Gminy Mielec zaplanowano zabawę taneczną z zespołem „Rande-vous”. To pięcioro muzyków, którzy znaleźli sposób na to, aby stworzyć spójną i unikalną całość. Podczas wielu lat wspólnego grania odkryli i wypracowali swój nieszablonowy sposób traktowania muzyki.

 

Planowany program wydarzenia:

13:45 - Zbiórka grup wieńcowych przed Kościołem pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rydzowie

14:00 - Msza Święta za szczęśliwie zebrane plony z intencji Władz Samorządowych Gminy Mielec

15:15 - Przejście korowodu dożynkowego na pole dożynkowe - stadion sportowy
w Rydzowie

15:30 - Rozpoczęcie uroczystości dożynkowych:

- powitanie gości

- widowisko z przekazaniem chleba i wieńca dożynkowego Gospodarzowi Dożynek Wójtowi Gminy Mielec pt. „Żeby chleba było dosyć” w wykonaniu Kapeli i ZPiT „Chorzelowiacy”,

- przemówienia okolicznościowe

16:30 - Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego

17:30 - Spektakl „Dezynfekcja” w wykonaniu kabaretu „Kałamasz”

18:30 - Koncerty Zespołu „Gooroleska”

20:00 - Zabawa taneczna z Zespołem „Randez-Vous” z Mielca

24:00 - Zakończenie