Jubileuszowy Pierzasty Weekend w Chorzelowie

Mieleckie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Ośrodek Kultury w Chorzelowie zapraszają na XXV Mistrzostwa Ptaków Egzotycznych.

Wydarzenie, które w tym roku ze względu na jubileusz 25-lecia będzie mieć wyjątkowy charakter, odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie w najbliższy weekend 14-16 października. W Sali Widowiskowej oglądać będzie można około 250 ptaków zaprezentowanych przez blisko 20 pasjonatów zrzeszonych w Mieleckim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Podczas wystawy zobaczyć będzie można Kanarki Kolorowe, Kanarki Kształtne, Gołąbki Ozdobne, Papugi Australii, Papugi Afryki oraz Ameryki Południowej oraz drobną egzotykę.

Wystawa corocznie cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród osób związanych z hodowlą ptaków egzotycznych, ale również chcących „na żywo” zobaczyć i dotknąć odrobinę egzotycznego klimatu. To także doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, aby w jednym miejscu zobaczyć okazy ptaków, których niejednokrotnie w swoich kolekcjach nie posiadają nawet ogrody zoologiczne.

Program mistrzostw:

czwartek 13 października

- 18:30 - 23:00 przyjmowanie i rejestracja ptaków

piątek 14 października

- 9:00 - 16:00 konkurs ptaków egzotycznych pod nadzorem sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej - część zamknięta dla publiczności

sobota 15 października

- 9:00 - 18:00 wystawa ptaków - część otwarta, wstęp bezpłatny

niedziela 16 października

- 9:00 - 17:00 wystawa ptaków - część otwarta, wstęp bezpłatny

- 14:00 - 15:00 wręczenie pucharów i dyplomów

- 17:00 - zakończenie wystawy.