Piłkarze dla Niepodległej

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w piątek (11.11) na stadionie sportowym w Chorzelowie rozegrano „Biało-Czerwony Turniej Piłkarski Oldboyów Gminy Mielec” o puchar Wójta Józefa Piątka.

To już tradycja, że zawodnicy, którzy zakończyli swoją zawodową karierę piłkarską, spotykają się w okresie Narodowego Święta Niepodległości, aby w sportowy sposób uczcić wolną i suwerenną Ojczyznę. W tym roku do rywalizacji przystąpiło trzy drużyny. W pierwszym meczu Oldboje Chorzelowa pokonali Oldbojów Podleszan 5:0, w drugim Podleszany wygrały z Chrząstowem 2:1, a w trzecim meczu decydującym o zwycięstwie Chorzelów pokonał Chrząstów 3:1. Turniej był również okazją do przeprowadzenia III Memoriału im. Izydora Krępy „Hiszpan”. – Izydor był zawodnikiem, którego wszyscy bardzo dobrze znaliśmy. Pomimo, że mieszkał w Borkach Nizińskich połowę swojego życia grał w Dromaderze Chrząstów. Wielokrotnie spotykaliśmy się z nim zarówno na boisku jak i poza nim. Dziś nie ma go już z nami, ale kolejny raz rozgrywamy jego memoriał, aby zachować o nim pamięć – powiedział Krzysztof Wieczerzak, Prezes Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu.

Pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody wręczyli zawodnikom Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec oraz Damian Małek dyrektor SOKiS. – Chciałbym wam serdecznie podziękować, że przyjęliście nasze zaproszenie i wzięliście udział w „Biało-czerwonym turnieju”. To wspaniałe, że pomimo upływu lat wasz zapał do piłki nożnej nie zmalał. Na boisku zastawiliście dziś dużo wysiłku i serca, a to wszystko dla uczczenia wolnej Ojczyzny. Popracowaliście nad swoją kondycja fizyczną, umocniliście swój patriotyzm, spotkaliście się ze znajomymi, a to wszystko przy bardzo dobrej pogodzie, która dziś wam sprzyjała – zwrócił się do zebranych podczas dekoracji Józef Piątek.

Wyniki rozegranych spotkań wyłoniły klasyfikacje końcową turnieju, która przedstawia się następująco:

I miejsce – drużyna z Chorzelowa

II miejsce – drużyna z Podleszan

III miejsce – drużyna z Chrząstowa

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodników:

Adam Pazdro – najlepszy zawodnik turnieju

Jerzy Wypasek – najlepszy bramkarz turnieju

Piotr Gamracy – najlepszy napastnik turnieju

Andrzej Zawierucha – najlepszy obrońca turnieju