Święta z Dziadkiem Do Orzechów

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec - Filia w Woli Mieleckiej serdecznie zaprasza na jednorazowe zajęcia rękodzielnicze z wykonywania bożonarodzeniowych dziadków do orzechów.

Chociaż symboliczny dziadek do orzechów nie wywodzi się z polskiej tradycji, postać ta coraz częściej pojawia się w naszej kulturze. Zapewne każdy z nas przynajmniej raz widział charakterystycznego czerwonego jegomościa, lecz nie wie skąd pojawił się w powieściach, balecie oraz produkcjach filmowych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Jeśli chcesz poznać jego historię, a także wykonać własnoręcznie swoją wersje bożonarodzeniowego dziadka do orzechów zapraszamy na jednorazowe trzygodzinne zajęcia, które odbędą się w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej w piątek 16.12.2022 godz. 17:00.

Informacje i zapisy w siedzibie Ośrodka Kultury w Chorzelowie lub pod nr tel. 17 584 14 83. Liczba miejsc ograniczona.