Ostatki z Seniorami w Woli Mieleckiej

Uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Woli Mieleckiej, podczas którego nie zabrakło rodzinnego klimatu, wspomnień, występów artystycznych oraz poczęstunku, odbyło się w sobotę (26.11) w Filii Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez Proboszcza Parafii p.w. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej ks. Zbigniewa Smołkowicza, któremu towarzyszył ks. Stanisław Jurek. Po nabożeństwie uczestnicy wydarzenia przeszli do Filii Ośrodka Kultury, by wspólnie spędzić czas oraz skosztować przysmaków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Panie dodatkowo przygotowały również specjalne stoisko z darami lasu, promujące zdrową żywność. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbały zespoły, które działają przy Filii Ośrodka Kultury: Grupa Taneczno-Ruchowa prowadzona przez Ewelinę Szymańską-Smoleń oraz Grupa Wokalna prowadzona przez Anetę Obarę. Gościnnie na scenie z przyśpiewkami beskidzkimi, przeworskimi i rzeszowskimi pojawiła się również Kapela ZPiT „Chorzelowiacy” prowadzona przez Bożenę Telegę-Kuźnik oraz Konrada Sosińskiego. Spotkanie było także okazją do życzeń i gratulacji, które składali zaproszeni goście w osobach Posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa, Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka, Radnego Gminy Mielec Zbigniewa Wicherskiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej Małgorzaty Jastrząb, której uczniowie przygotowali dla wszystkich seniorów specjalne, świąteczne upominki.

– To ogromny zaszczyt, że mogę być z wami tutaj dzisiaj i świętować ten piękny dzień. Rola seniorów jest bardzo ważna w wychowaniu młodych osób, przy tylu zagrożeniach, które płyną z telewizji, internetu oraz od grup rówieśniczych. To właśnie państwo mają taki obowiązek, by wziąć na siebie odpowiedzialność, by pomóc wychować młode pokolenie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przygotowali tych najmłodszych, którzy pięknie się nam zaprezentowali, zatańczyli, zaśpiewali. Podkreślę, jak ważne jest to, żeby takie, instytucje kultury były właśnie blisko domów, by te dzieciaki czerpały z tych zajęć jak najwięcej – zwrócił się do zebranych Fryderyk Kapinos.

– Spotykamy się dziś z wyjątkowego powodu. Dane jest nam wspólnie obchodzić wasze święto. Przez dwa lata pandemia uniemożliwiała nam to, jednak dziś bez przeszkód możemy się spotkać, porozmawiać i powspominać. Serdecznie Wam dziękuję za tak liczne przybycie i za to, że przez całe życie byliście wsparciem i inspiracją dla waszych dzieci. Wpajaliście w młode pokolenie pracowitość, uczciwość i zaangażowanie, które tutaj dzisiaj widzimy. Dzięki Wam tworzy się dzisiaj nowa i piękna historia Woli Mieleckiej – dodał Józef Piątek.

– Dziękuję seniorom za przybycie i podtrzymanie tradycji kultywowanej od pokoleń w Woli Mieleckiej. Dziękuję również dzieciom za żywiołowe występy, Kołu Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej, Radzie Sołeckiej, Dyrektorowi SOKiS i wszystkim, którzy swą pracą, pomysłem, przygotowaniem ciast i potraw przyczynili się do wspaniałego spotkania – powiedział Zbigniew Wicherski.

Całość wydarzenia zakończyło wspólne śpiewanie pieśni, które prowadzili ks. Stanisław Jurek oraz Radny Gminy Mielec Mariusz Kawalec. Organizatorami wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Mieleckiej, Sołtys i Rada Sołecka Woli Mieleckiej, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Jednostka OSP Wola Mielecka.