Halowy turniej

W sobotę (10.12) w Zespole Szkół w Chorzelowie odbył się pierwszy Halowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Mielec w piłce nożnej. Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Sparta Chorzelów wspierany przez chorzelowską Szkołę oraz Ośrodek Kultury. Do turnieju zgłosiło się ostatecznie 7 zespołów reprezentujących poszczególne miejscowości Gminy Mielec. Uczestnicy zmagań zostali podzieleni na dwie grupy, z których awansowały po dwie najlepsze drużyny. Mecze odbywały się po 15 minut, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie PZPN. Po rozgrywkach w grupach, kolejność tabeli przedstawiała się następująco:

Gr.A

1 miejsce - Sparta Chorzelów

2 miejsce - Goleszów

3 miejsce - OSP Chorzelów

Gr.B

1 miejsce - Trześń

2 miejsce - Start Wola Mielecka

3 miejsce - Złotniki

4 miejsce - Rzędzianowice

W pierwszym półfinale rozegranym pomiędzy Spartą Chorzelów i Startem Wola Mielecka, po rzutach karnych lepsza okazała się drużyna z Woli. Drugi półfinał rozegrany został pomiędzy drużynami Trześni i Goleszowa, z których zwycięzcą i drugim zespołem finałowym została ekipa piłkarzy z Trześni. W małym finale o 3-4 miejsce lepsza okazała się drużyna z Goleszowa która pokonała Spartę Chorzelów 4:0. W finale zwyciężyli piłkarze z Woli Mieleckiej, którzy pokonali Trześń 2:0.

Organizatorzy turnieju przyznali również nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik - Mateusz Rec z Woli Mieleckiej

Najlepszy Bramkarz - Wojciech Kamuda z Rzędzianowic

Najlepszy Strzelec - Mateusz Trojnacki z Trześni

Wszystkie drużyny biorące udział, zostały nagrodzone nagrodami i pamiątkowymi pucharami, które osobiście wręczał Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. Nad bezpieczeństwem uczestników przez cały czas czuwały służby medyczne, a dzięki lokalnej grupie Grillboys, zarówno zawodnicy jak i kibice mogli poczęstować się kiełbaską z grilla oraz ciepłą kawą i herbatą.

Drużyna Sparty Chorzelów, główny organizator turnieju składa szczególne podziękowania dla:

- wszystkich uczestników, którzy pokazali ducha walki w każdym meczu,

- Gminie Mielec na czele z Wójtem Józefem Piątkiem, za środki na organizację turnieju,

- Dyrektor Zespołu Szkół w Chorzelowie Mirosławie Wydro za udostępnienie hali sportowej,

- Dyrektora i Kadrze Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu z siedzibą w Chorzelowie za współpracę i i wsparcie logistyczne,

- niezawodnej ekipy Grillboys.

Chociaż pierwszy Turniej Halowy o Puchar Wójta Gminy Mielec to już historia, miejmy nadzieję, że spotkamy się za rok, o tej samej porze na kolejnych rozgrywkach.