Noworoczne koncertowanie

W niedzielne popołudnie (01.01) w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej swoją twórczość prezentowali lokalni artyści. Tancerze, instrumentaliści i wokaliści podczas „Koncertu Noworocznego” przedstawili program opierający się o popularne kolędy i pastorałki, ale nie zabrakło również utworów karnawałowych.

- Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny. Czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach i zmartwieniach. To okazja, aby pojednać się z bliźnimi, spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością innych. Nie ma dogodniejszej okazji, aby zaprezentować Państwu kilkumiesięczny dorobek naszych grup artystycznych. Dla części z nich będzie to kolejna prezentacja sceniczna, jakich mają już za sobą wiele, lecz dziś zobaczymy i usłyszymy również debiutantów, dla których to niezwykle ważny dzień – tymi słowami koncert otworzył dyrektor SOKiS Damian Małek.

Jako pierwsi na scenie pojawili się gitarzyści z klas Rafała Panka, którzy kolędami i pastorałkami wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Następnie zaprezentowali się wokaliści z Młodzieżowej Grupy Wokalnej prowadzeni przez Anetę Obarę. Po nich swoje zdolności muzyczne prezentowali uczniowie gry na keyboardzie, których instruktorem jest Krzysztof Prucnal. Udział w koncercie wziął również Chór Parafialny „Laudate deo” pod kierownictwem Małgorzaty Leśniak. Po występie Chóru swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy zajęć Rytmicznych oraz Małych Form Tanecznych prowadzeni przez Ewelinę Szymańską-Smoleń. Przed wspólnym finałem na scenę wróciły uczestniczki zajęć Anety Obary z Młodzieżowej Grupy Wokalnej, a w finale zaprezentowali się wszyscy uczestnicy koncertu.

W wydarzeniu poza rodzinami i bliskimi artystów udział wzięli Wójt Gminy Józef Piątek oraz Radni Celina Szymańska, Mariusz Kawalec oraz Zbigniew Wicherski. – Wszyscy śpiewaliście i tańczyliście przecudnie. Nie ma słów, które mogłyby określić i wyrazić moją radość i wdzięczność, za to co tutaj zobaczyliśmy. W tym Nowym Roku chciałbym życzyć przede wszystkim dużo zdrowia, radości i zadowolenia. Żeby ten rok był dobry, ale będzie dobry wtedy, kiedy i my będziemy dobrzy. Od nas, naszego podejścia do ludzi i całego otoczenia będzie zależało to co tworzymy. Serdecznie dziękuję wszystkim artystom i ich rodzinom, pracownikom Ośrodka Kultury, instruktorom i opiekunom oraz chórowi. Jestem Wam niesamowicie wdzięczny, za to, że swoją twórczością i obecnością nas radujecie – zwrócił się do zebranych Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.