Konkursowe Kolędowanie w Gminie Mielec

W czwartek (12.01) w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie rozstrzygnięto Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, Kolędo leć…”. To już dwudziesta pierwsza edycja wydarzenia, które na stałe wpisało radosny okres Świąt Bożego Narodzenia.

Konkurs skierowany został do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, a jego głównymi celami było podtrzymywanie tradycji poprzez śpiewanie popularnych i odkrywanie mniej znanych kolęd i pastorałek, uwrażliwienie dzieci, młodzieży i wychowawców na utwory świąteczne, umożliwienie dzieciom i młodzieży prezentacji swoich umiejętności na scenie oraz promocja dokonań artystycznych.

- Jest nam niezmiernie miło, że możemy być dzisiaj z wami, i że tak wiele osób przybyło na XXI edycję konkursu „Hej Kolędo leć…”. Serdecznie dziękuje wam, za to że jesteście, a przede wszystkim dziękuję opiekunom, nauczycielom i rodzicom, za to że kierują was tutaj i pomagają wam być w tym miejscu. Każde takie spotkanie jest rozwojem człowieka, a każdy kontakt ze sceną daje wam większą swobodę i obycie w życiu codziennym. To że tu jesteście świadczy o waszej wielkiej odwadze, ale też i tym co dała wam Matka Boska - o wielkim talencie jaki od Niej otrzymaliście i na którym stale pracujecie. Rozwijajcie go pod opieką waszych nauczycieli, opiekunów i instruktorów, tak abyśmy mogli cieszyć się waszymi sukcesami nie tylko w naszym regionie, ale i na scenach całego kraju, czego z całego serca Wam życzę – zwrócił się do uczestników konkursu Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

Komisja artystyczna w składzie Małgorzata Leśniak oraz Michał Witek po wysłuchaniu 30 prezentacji w czterech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych przyznało 13 nagród i 10 wyróżnień. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody laureatom wręczyli Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta Gminy Mielec oraz Stanisław Głaz Radny Gminy Mielec.

Soliści I kategoria wiekowa - Przedszkola

I miejsce Ksawery Domagała - ZS w Podleszanach

Wyróżnienie Maja Rzemieniarz - ZSP w Książnicach

Wyróżnienie Maja Wiech - ZS w Podleszanach

Zespoły II kategoria wiekowa - klasy 0 i klasy I

I miejsce Zespół „Wiolinki” Ada Bystrowska, Zuzanna Kościelna, Julita Małek, Gabriela Mazur, Julia Bieniek - ZS w Chorzelowie

II miejsce Aleksandra Barszcz, Alicja Harla, Maja Mikrut, Maria Polak, Sonia Rusin - ZSP w Książnicach

III miejsce Kornelia Pietras, Iga Kiełb, Jagoda Sikora, Maja Rudek, Emilia Adamiec - ZSP w Chrząstowie

Soliści III kategoria wiekowa - klasy II-III

I miejsce Maria Kozdęba - ZS w Chorzelowie

II miejsce Bartosz Soja - SSP w Złotnikach

Wyróżnienie Joanna Ortyl - SSP w Złotnikach

Zespoły III kategoria wiekowa - klasy II-III

I miejsce Zuzanna Ziółko, Zuzanna Skowron - Wola Mielecka

II miejsce Zespół „Młode gwiazdy” Pola Adamarek, Maria Kuczaj, Samuel Tabor, Jakub Kazimierski, Dawid Strzelczyk - ZS w Woli Mieleckiej

Soliści IV kategoria wiekowa - klasy IV-VIII

I miejsce Martyna Cichowska - ZS w Trześni

II miejsce Adrian Kuzara - ZS w Woli Mieleckiej

III miejsce Magdalena Rzeźnik - ZSP w Rydzowie

Wyróżnienie Nadia Łojek - ZSP w Książnicach

Wyróżnienie Emilia Konieczna - ZSP w Książnicach

Wyróżnienie Diana Hyjek - ZS w Trześni

Wyróżnienie Marcin Łachut - ZSP w Rydzowie

Wyróżnienie Filip Łachut - ZSP w Rydzowie

Zespoły IV kategoria wiekowa - klasy IV-VIII

I miejsce „Kwartet Złotnicki” Kornelia Kazimierska, Gabriela Świątek, Michał Róg, Benedykt Pokusa, Bartosz Soja - SSP w Złotnikach

I miejsce Maja Zielińska, Gabriela Białek, Kinga Budak - ZS w Chorzelowie

Wyróżnienie Aneta Witek, Julia Bąk, Malwina Łącz - ZSP w Rzędzianowicach

Wyróżnienie „Złotnickie głosy” Maria Gurbała, Maria Trzuskowska, Maja Witwicka, Irmina Szetela, Amelia Zięba - SSP w Złotnikach