Życiowe Pasje Grażyny Pieróg-Kotlarz

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż wystawy twórczości artystycznej Grażyny Pieróg-Kotlarz pt. „Moje życiowe pasje”. Wydarzenie zaplanowano na 7 marca br. o godz. 17:00 w galerii chorzelowskiego Ośrodka Kultury.

Na wystawie, zaprezentowane zostaną liczne techniki twórcze stosowane przez Artystkę w tym między innymi malarstwo, makrame, quilling, origami, japoński haft temari, grafikę komputerową, fotografie oraz szydełkowanie.

Grażyna Pieróg-Kotlarz dzieciństwo i młodość spędziła w Mielcu, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową i II Liceum Ogólnokształcące. Następnie uzyskała tytuł mgr inż. Budownictwa i Studiów Pedagogicznych Nauk Ścisłych. W roli nauczyciela przez ponad 35 lat pomagała doskonalić swoim uczniom ich zdolności i rozwijać ich pasje. Po przejściu na emeryturę postanowiła oddać się sztuce. Twórczynię interesuje wiele form artystycznych od fotografii poprzez rysunek, malarstwo po rękodzieło. Lubi odkrywać nowe techniki i eksperymentować stosując różne materiały, narzędzia i metody pracy. Pasjonują Ją również programy graficzne, które wykorzystuje w swoich pracach.

Odznaczona Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec 2013” w kategorii kultura, nominowana do konkursu „Najaktywniejszy Senior 2018” w kategorii „Moje Hobby” Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Mielecką Radę Seniorów.

Wystawę oglądać można będzie do 31 marca br.