Wielkanoc w plastycznym ujęciu

Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie zapraszają uczniów Przedszkoli i Szkół Podstawowych Gminy Mielec do udziału w konkursie plastycznym pt. „Wielkanoc”.

Wielkanoc w obrzędowości ludowej, ale też w tradycji chrześcijańskiej jest największym i najbogatszym świętem. Obchodzimy je w momencie, gdy tradycyjne wiejskie społeczności z całego świata czciły okres przejścia z czasu zimowego do wiosennego. Te wszystkie wiosenne rytuały, obrzędy połączyły się w jedno z chrześcijańską Wielkanocą. To długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe. Choć część z nich niestety zanikła, to wiele nadal jest kultywowanych.

Do 28 marca 2023 r. organizatorzy czekają na:

- kompozycje płaskie w maksymalnym formacie A3, np. rysunek, malarstwo, wycinanka, wydzieranka, collage, technika mieszana

- kompozycje przestrzenne w maksymalnym formacie 30 cm x 30 cm, np. origami, papieroplastyka, ceramika, technika mieszana

 

Dokładne informację i szczegóły konkursu dostępne w regulaminie na stronie https://kultura.gmina.mielec.pl/regulaminy1/Regulamin%20-%20Konkurs%20Wielkanoc.pdf