Lokomotywa po włosku i nie tylko

Biblioteka Publiczna w Podleszanach wraz z Biblioteką Szkolną w Rydzowie zorganizowała spotkanie z młodzieżą z wymiany międzykulturowej AFS. Gośćmi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rydzowie byli uczniowie ZST w Mielcu: Lucas z Włoch, Catalina z Chile oraz towarzysząca jej Marta z Podleszan u której przebywa na wymianie. Młodzieży towarzyszyli również ich opiekunowie, nauczyciele z ZST, Panie Agnieszka Żelasko i Anna Dymek. Gości przywitała dyrektor szkoły Pani Aleksandra Drozdowska. Młodzież z AFS przygotowała na ten dzień specjalny program. Czytała wiersz Juliana Tuwima Lokomotywa w języku włoskim, hiszpańskim i ukraińskim. Zadaniem dzieci były odgadnięcie jaki to język, tytuł i autor wiersza. Następnie w krótkiej prezentacji goście przedstawili swoje ojczyste kraje i ciekawostki z nimi związane. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie włoskich piosenek. Dziękujemy naszym gościom z ZST za niezapomniane wrażenia  w Rydzowie.