W Gminie Mielec „Śpiewać każdy może”

Poznaliśmy finalistów i laureatów II Gminnego Konkursu Piosenki Młodzieżowej pn. „Śpiewać każdy może”. We wtorek (30.05) w chorzelowskim Ośrodku Kultury swoje umiejętności wokalne prezentowali uczniowie z klas IV-VIII Szkół Podstawowych Gminy Mielec.

Głównymi celami konkursu było umożliwienie śpiewającej młodzieży prezentację umiejętności wśród wspólnoty Gminy Mielec oraz umożliwienie kontynuacji i rozwijania swoich zainteresowań w amatorskich zespołach artystycznych.

– To muzyczne rozpoczęcie tygodnia w naszym Ośrodku Kultury. Wczoraj na tej scenie występowali najmłodsi wokaliści z naszego regionu, a dziś spotykamy się z nieco starszymi twórcami, bardziej doświadczonymi i świadomymi tego, że swoją przyszłość chcą związać z muzyką. Bardzo nas to cieszy, że młode pokolenie kultywuje i promuje kulturę śpiewaczą. Na razie poprzez systematyczne i skrupulatne ćwiczenia pod okiem rodziców i nauczycieli szlifujecie swój talent, ale już w najbliższej przyszłości życzę Wam wielu sukcesów w konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych – powiedział na rozpoczęcie konkursu Damian Małek, dyretor SOKiS.

– Dziękujemy Wszystkim serdecznie za udział w konkursie. Dziękujemy Wam, że jesteście, bo dzięki Wam możemy tworzyć takie przedsięwzięcia. Gratulujemy wszystkim występów, ale przede wszystkim gratulujemy Wam odwagi, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że występowanie przed publicznością nie jest łatwym zadaniem. Chcemy podkreślić, że bardzo doceniamy pracę wszystkich, którzy mają swój wkład w prezentację uczestników. Dziękujemy wykonawcom, ale wyrazy uznania należą się również nauczycielom, którzy zmotywowali swoich podopiecznych do występów oraz zadbali o każdy element prezentacji, aby ich wychowankowie nie tylko zaśpiewali jak najlepiej, ale również, aby pięknie wyglądali. Konkurs rządzi się swoimi prawami, dlatego musieliśmy dokonać wyboru. Niezależnie od werdyktu, chcemy, aby każdy z Was czuł się wygrany. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs również będzie cieszył się tak dużym zainteresowaniem – podpowiedziała podczas dekoracji Aneta Obara, przewodnicząca jury.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe oraz możliwość wystąpienia na scenie plenerowej podczas „Strażackiego Dnia Dziecka” który odbędzie się 4 czerwca w Woli Mieleckiej. Komisja artystyczna w składzie Aneta Obara, instruktor muzyki w SOKiS Chorzelów, SOKiR Wadowice Górne, nauczyciel Szkoły YAMAHA oraz Michał Witek, instruktor muzyki w SOKiS Chorzelów, nauczyciel PSM w Mielcu po wysłuchaniu 19 prezentacji w dwóch kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Kategoria wykonawcza: soliści, klasy IV-VI

I Nagroda: Adrian Kuzara – ZS w Woli Mieleckiej

II Nagroda: Magdalena Rzeźnik – ZSP w Rydzowie

II Nagroda: Emilia Konieczna – ZSP w Książnicach

Wyróżnienie: Milena Łącz – ZS w Trześni, Gabriela Schab – ZSP w Chrząstowie, Maja Lodarska – ZS w Chorzelowie  

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, klasy IV-VI

I Nagroda: Aleksandra Rzeźnik, Barbara Stachowicz, Emilia Kula – ZSP w Rzędzianowicach

II Nagroda: „Złotnickie głosy” – SSP w Złotnikach

Kategoria wykonawcza: soliści, klasy VI-VIII

I Nagroda: Martyna Cichowska – ZS w Trześni

II Nagroda: Diana Hyjek – ZS w Trześni

III Nagroda: Aleksandra Schab – ZSP w Chrząstowie

Wyróżnienie: Amelia Jungiewicz – ZSP w Rzędzianowicach

 

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, klasy VII-VIII

Wyróżnienie: Julia Bąk, Malwina Łącz, Aneta Witek – ZSP w Rzędzianowicach