Słoneczny Dzień Dziecka w Woli Mieleckiej

Niezwykle gorąca atmosfera panowała podczas tegorocznego Strażackiego Dnia Dziecka w Gminie Mielec, który odbył się w niedzielę (04.06) w Woli Mieleckiej. A to nie tylko za sprawą słonecznej pogody, ale również atrakcji przygotowanych przez organizatorów oraz licznie zgromadzonych uczestników wydarzenia.

O godzinie 14:00 na plenerowej scenie rozpoczęły się tegoroczne obchody święta wszystkich dzieci. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali Józef Piątek - Wójt Gminy Mielec, Maria Napieracz - Radna Województwa Podkarpackiego, Małgorzata Jastrząb - Dyrektor ZS w Woli Mieleckiej oraz Damian Małek - Dyrektor SOKiS. – Spotykamy się dziś, aby wspólnie obchodzić święto najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Chciałbym zarówno im, jak i tym nieco starszym złożyć życzenia wszelkiej pomyślności, radości i zdrowia, a także spełnienia wszystkich marzeń. Ale tych wspaniałych dzieci nie byłoby tutaj, gdyby nie ich rodzice, którym chciałbym podziękować za wszystko co robią dla swoich pociech. Dziś zgromadziliśmy się tu bardzo licznie, a to świadczy o tym, że zależy nam na wychowaniu kolejnych pokoleń. Na wszystkich czeka dziś wiele atrakcji, od tych na scenie poprzez te strażackie – powiedział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Motywem przewodnim tegorocznego Dnia Dziecka była chęć spotkania ze strażakami Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Mielec. Na parkingu obok Szkoły zaprezentowały się jednostki z Chorzelowa, Chrząstowa, Książnic, Podleszan, Rydzowa, Rzędzianowic I, Rzędzianowic II, Trześni, Woli Chorzelowskiej, Woli Mieleckiej i Złotnik. Strażacy przygotowali wiele atrakcji w tym między innymi: zabytkową sikawkę konną z OSP Trześń, ratownictwo techniczne, pokaz rozcinania samochodu, pokazy pierwszej pomocy oraz tor przeszkód.

Przez cały czas na scenie trwały występy artystyczne przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, tancerzy z „Małych Form Tanecznych”, Grupy Rytmicznej, Grupy Wokalnej z Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej oraz laureatów Festiwalu „Estrada Skrzatów” oraz Konkursu „Śpiewać Każdy Może” organizowanego przez chorzelowski Ośrodek Kultury.

- Święty Jan Paweł II mówił, że młode pokolenie jest przyszłością świata, i to od nich zależy jego wygląd w przyszłości. I dziś właśnie tu widzimy tych wspaniałych młodych ludzi, ich rodziców, dziadków i babcie. Całe rodziny które przyszły świętować nie tylko Dzień Dziecka, ale i Dzień Rodziny. Chciałbym im za to podziękować, ale słowa wdzięczności kieruję również do wszystkich zaangażowanych w organizację dzisiejszego wydarzenia. Dziękuję strażakom, nauczycielom, pracownikom Ośrodka Kultury, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz samorządowcom z Wójtem Gminy Mielec na czele – zwrócił się do zebranych Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

W trakcie festynu nie zabrakło również atrakcji towarzyszących. Specjalne stoisko z watą cukrową popcornem i owocami oraz słodkimi przekąskami przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Mieleckiej. O malowanie buziek, brokatowe tatuaże, zaplatanie warkoczyków, skręcanie balonów i pokazy baniek mydlanych zadbali animatorzy z Ośrodka Kultury. Namiot animacyjny wystawili również harcerze ZHR z I Mieleckiej Drużyny Harcerskiej „Hadem” im. Józefa Grzesika ps. „Czarny”. Międzynarodowego charakteru wydarzeniu dodali goście z Chile i Turcji przebywający w Gminie Mielec na Międzykulturowej Wymianie AFS, którzy przygotowali specjalne stoisko promocyjne, a także wystąpili na scenie z utworami muzycznymi. Dla najmłodszych przez cały czas dostępny był dmuchany plac zabaw oraz pyszne lody, a każdemu komu doskwierała gorąca aura, mógł schodzić się przy kurtynie wodnej.