Poszukiwania Moniki Maciałek

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż wystawy twórczości artystycznej Moniki Maciałek pt. „W poszukiwaniu”. Wydarzenie zaplanowano na 13 czerwca br. o godz. 18:00 w galerii chorzelowskiego Ośrodka Kultury.

Na wystawie zaprezentowana zostanie różnorodna tematyka, w tym zachwyt malarki nad sztuką i jej fenomenem oraz zachwyt i pokłon powstałym już dziełom malarstwa. Malarstwo przedstawiające naturę i człowieka, treści surrealistyczne oraz abstrakcyjne z uwzględnieniem szerokich możliwości jaki daje collage. Artystka przez cały czas szuka i odnajduje własny styl. Chętnie i często podejmuje w swoich obrazach dialog z mistrzami dawnego malarstwa. Ponadto podczas wernisażu artystka zaprezentuje kilka utworów literackich swojego autorstwa z tomiku wierszy „Wernisaż myśli”.

Monika Maciałek - poetka, malarka. Tworzy własne obrazy wynikające z jej wrażliwości, doprawione nutką wyobraźni. Brała udział w zbiorowej wystawie pt. ,,Oko w oko” w 2022 roku w Ośrodku Kultury w Chorzelowie. Jej obrazy można zobaczyć w Janowie lubelskim na wystawie studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego pt. ,,Trawestacje”. Uczestniczyła w Międzynarodowym Projekcie „KANTOR. TRZEBA BYĆ...” w ramach, którego organizowane są wernisaże w całym kraju z czego pierwszy odbył się w Szymbarku, a kolejny będzie miał miejsce w Nowym Sączu. Studiuje kierunek artystyczny na Uniwersytecie Rzeszowskim. Autorka tomików poezji: ,,Gra w zielone”, ,,Złota Róża”, ,,Trzepotem skrzydeł”, ,,Kuloodporna”, ,,Wernisaż myśli”. Wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach literackich m.in. ,,Na skrzydłach Ikara". Jej wiersze publikowano są w rocznikach poezji ,,Artefaktach" i ,,Dygresjach". Jest członkiem-założycielem Mieleckiego Towarzystwa Literackiego.