Bitwa Regionów w Chorzelowie

W niedzielę (18.06) w Chorzelowie podczas „Pikniku z Produktem Polskim” poznamy zwycięskie Koła Gospodyń Wiejskich biorące udział tegorocznym powiatowym etapie konkursu „Bitwa Regionów”.

„Bitwa Regionów” to konkurs kulinarny angażujący przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Jego głównym celem jest promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem wydarzenia jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

W tegorocznym etapie odbywającym się na terenach rekreacyjnych przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin współorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec udział zadeklarowali przedstawiciele z: Radomyśla Wielkiego, Woli Mieleckiej, Goleszowa, Brnia Osuchowskiego, Białego Boru, Wadowic Górnych, Kliszowa, Padwi Narodowej, Żarówki, Domacyn, Kębłowa, Glin Małych, Podola, Piechot, Malinia i Jaślan.

Poza zmaganiami konkursowymi przez cały czas na scenie trwać będzie przegląd Zespołów i Kapel Ludowych w ramach XV Podkarpackiego Jarmarku Ludowego „Roztańczony Chorzelów 2023”. Całość wydarzenia zakończy występ gwiazdy wieczoru Zespołu „LACHERSI”.

 

Planowany program wydarzenia:

godz. 13:30     Otwarcie Jarmarku Ludowego

godz. 13:45     Rozpoczęcie Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów”

godz. 16:30     Wręczenie nagród laureatom konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”

godz. 19:00     Koncert gwiazdy wieczoru - Zespół LACHERSI