Koncertem przywitali 2024 rok

W niedzielne popołudnie (14.01) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie swoją twórczość zaprezentowali tancerze, instrumentaliści i wokaliści. „Koncert Noworoczny - Chorzelów 2024” był okazją do prezentacji grup artystycznych.

– Nie ma chyba lepszej okazji jak magiczny czas bożonarodzeniowy, aby zaprezentować Państwu dotychczasowy dorobek naszych grup artystycznych. Dzisiejszy koncert ze względów organizacyjnych oraz znacznej liczby występujących podzielony został na dwie części – powiedział na wstępie Damian Małek, dyrektor SOKiS.

W pierwszej odsłonie prezentowali się uczniowie nauki gry na keyboardzie prowadzeni przez Krzysztofa Prucnala oraz gitarzyści z klas Szymona Jakimowicza. Instrumentaliści popularnymi kolędami i pastorałkami wprowadzili wszystkich w świąteczny klimat, który kontynuowany był w drugiej części koncertu przez uczestników zajęć Sylwii Kani. Połączone składy Zespołu Wokalno-Muzycznego „Wesołe Nutki” grupa starsza i młodsza oraz uczniowie nauki gry na ukulele do wspólnego kolędowania zaprosili również zgromadzoną publiczność. O ludową i ostatnią odsłonę koncertu zadbał Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” prowadzony przez Bożenę Telegę-Kuźnik, którego tancerze wykonali premierowe układy „Ta corno chmurecka, Łowickie chłopoki”, Suitę Śląską, Suitę Beskidzką oraz Poleczkę „Kiedy tańczę, wiem że żyje”. Wszystkie tańce przeplatane były występami wokalistów Zespołu opartymi na polskich kolędach i pastorałkach, a wszystkim występom towarzyszyła Kapela Ludowa pod kierownictwem Konrada Sosińskiego. Wspólne wykonanie przez artystów oraz zgromadzoną publiczność „Pastorałki od serca do ucha” zakończyło koncert.

W wydarzeniu poza rodzinami i bliskimi artystów udział wzięli Poseł na Sejm Fryderyk Kapinos, Wójt Gminy Józef Piątek oraz Radni Celina Szymańska, Stanisław Głaz oraz Ryszard Szostak. – Za każdym razem z uwagą słucham i obserwuję Wasze występy i stwierdzam, że z roku na rok coraz wyżej podnoście ich poziom. To świadczy o tym, że się bardzo angażujecie. Jest to na pewno talent każdego i każdej z Was, ale szanowni państwo nic nie jest za darmo. Jeżeli się nie ćwiczy i nie szlifuje tego daru to można wszystko zaprzepaścić. Chciałem także pogratulować rodzicom i dziadkom, którzy naprawdę angażują się oraz dobrze ukierunkowują i inwestują w tą zdolna młodzież. To, że dzisiaj możemy się cieszyć z takich spotkań jest również przyszłością dla tych dzieci i młodzieży   – powiedział na zakończenie koncertu Wójt.

– Gratuluję Wam bardzo serdecznie, od tych najmłodszych po tą wspaniałą młodzież. Gratuluję Wam rodzice i dziadkowie, którzy tak dumnie patrzyliście na swoje dzieci i wnuczęta. Gratuluję, że jest ta możliwość rozwijania tych wspaniałych talentów, że w Gminie Mielec mamy tak wspaniałe uroczystości, takie wspaniałe kolędowanie, za które chciałbym każdemu serdecznie podziękować – dodał Poseł.