ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO I SENIORA

Z okazji Światowego Dnia Chorego w sobotę (10.02) w Chorzelowie odbyło się uroczyste spotkanie osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi. W celu wspólnej integracji na wydarzenie zaproszeni zostali również seniorzy, a także osoby samotne.

Obchody Światowego Dnia Chorego to już tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie oraz Ośrodka Kultury. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną przez Proboszcza Andrzeja Ramsa w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do Ośrodka Kultury, gdzie na wszystkich czekał ciepły posiłek, a także występy artystyczne przygotowane przez grupę młodszą ZPiT „Chorzelowiacy”, a także Grupę Teatralno-Kabaretową „Senior Show” działającą przy Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W swoich występach młodsi artyści nawiązywali do przyśpiewek i tańców ludowych, natomiast ich nieco starsi przyjaciele z „Senior Show” zaprezentowali program oparty na skeczach, monologach i utworach bliskich sercu każdego seniora. Przez cały czas trwała również degustacja wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Chorzelowa, Chrząstawa i Malinia.

– Chciałem Wam serdecznie podziękować za to, że jesteście. Wdzięczny jestem zarówno Wam, że zaszczyciliście nas swoją obecnością jak i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejszą uroczystość: Księdzu Proboszczowi, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, artystom, opiekunom i kadrze Ośrodka Kultury. Czcigodni seniorzy chciałbym, abyście jak najdłużej, przekazywali tą swoją dobroć i doświadczenie, które nabyliście przez całe życie. Jesteście wzorem do naśladowania, bo jeśli ktoś byłby zły, to na pewno by go dziś z nami tu nie było. Życzę Wam wszystkiego najlepszego – zwrócił się do zebranych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

– Dajecie świadectwo młodemu pokoleniu. Chociaż może patrzą Oni na to czasami z niechęcią, może różnią się poglądy, bo świat pędzi do przodu, to zawsze towarzyszy temu miłość i troska. Dla młodych jesteście największymi autorytetami, dlatego Wasze świadectwo, Wasza postawa jest tak niezwykle ważna – powiedział obecny na wydarzeniu Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

– Cieszymy się każdą i każdym z Was. Cieszymy się Waszą obecnością i Bogu jesteśmy wdzięczni za to wszystko co czynicie każdego dnia w swoich domach, w swoim sąsiedztwie i naszej Parafii – dodał Ks. Andrzej Rams.