Kobiety Według Joanny Halik

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek oraz Samorządowy Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Joanny Halik pt. „Urok Kobiety”. Wydarzenie zaplanowano na 7 marca br. o godz. 18:00 w galerii chorzelowskiego Ośrodka Kultury.

 

Na wystawie zobaczyć będzie można portrety kobiet, które w szczególny sposób ukazują emocje. Prezentowane obrazy wykonane zostały na płótnie za pomocą techniki olejnej w ciemnych barwach. W ten sposób Artystka chce pokazać innym wizerunek kobiet zmagających się ze swoimi problemami, przeżyciami i emocjami.

Joanna Halik maluje i rysuje od najmłodszych lat. Jej pasją jest malarstwo olejne na płótnie, a w szczególności zajmuje się malowaniem postaci. Jej obrazy zdobią już wiele prywatnych domów w Polsce i za granicą. Do tej pory jej twórczość można było zobaczyć w holu wystawowym w Domu Kultury w Przecławiu i w Dębicy na „Wystawie Bezdomnej”. Jej portrety zdobią również koncerty organizowane przez przecławski Dom Kultury, gdzie również na co dzień pracuje prowadząc zajęcia malarskie z dziećmi i dorosłymi. Pierwszy obraz olejny artystki powstał wiele lat temu. Od tego czasu niezależnie od doświadczeń, poszukuje własnego języka form wizualnych w sztuce, poruszając się w kierunku realizmu.

Wystawę oglądać będzie można do 5 kwietnia br.