Witaj Maj, Trzeci Maj

Gmina Mielec w tradycyjny sposób postanowiła uczcić 233. rocznice uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie polskiej Konstytucji 3 Maja

Gminne obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie odprawionej przez ks. Andrzeja Ramsa, ks. Piotra Turka oraz ks. Arkadiusza Bobolę, sprawowanej w intencji Ojczyzny, a także Jednostki OSP Chorzelów, która w tym roku obchodzi 135-lecie istnienia. Następnie pochód prowadzony przez Poczty Sztandarowe Szkół i Jednostek OSP Gminy Mielec przemaszerował przed Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Rzeczypospolitej Polskiej, złożono wiązanki, a zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia.

Popołudniowe uroczystości nie były jedynymi jakie zaplanowali organizatorzy na dzień 3 maja. O godzinie 17:00 w ramach obchodów 233. Rocznicy uchwalenia Konstytucji odbył się Koncert Majowy pt. „Nasz Ojczysty Świat” przegotowany przez artystów działających przy Ośrodku Kultury.