Majowy Koncert w Patriotycznej Odsłownie

W piątkowy wieczór (03.05) w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie w obecności sympatyków, rodziców i znajomych artystów, odbył się  Koncert Majowy pt. „Nasz Ojczysty Świat”.

– Maj jest miesiącem szczególnym w historii naszej Ojczyzny. W pierwszych trzech dniach  obchodzone są bowiem cztery niezwykle ważne święta. Pierwszy maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy. W tym roku, w tym dniu przypada również 20. rocznica wstąpienia naszej Ojczyzny w szeregi Państw Unii Europejskiej. Drugi maja ustanowiony został Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej podczas którego, czcimy polskie barwy narodowe. Natomiast 3 maja, upamiętnia przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja z 1791 roku. Aby nie tylko tradycyjnymi obchodami, ale również tańcem muzyką i śpiewem uczcić majówkę spotkaliśmy się w Ośrodku Kultury, wspólnie z twórcami, którzy przygotowali pogram artystyczny nawiązujący do tych wyjątkowych wydarzeń tworzących historię naszego kraju – od tych słów koncert rozpoczął Damian Małek, dyrektor SOKiS.

Wydarzenie było okazją do prezentacji grup artystycznych działających przy Ośrodku Kultury. Przez ponad godzinę, przy wypełnionej sali, na scenie występowali muzycy, tancerze i wokaliści z Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” wraz z Kapelą Ludową prowadzeni przez Bożenę Telegę-Kuźnik oraz Konrada Sosińskiego, Zespół Wokalno-Muzyczny „Wesołe Nutki” przygotowany przez Sylwię Kanię oraz soliści Młodzieżowej Grupy Wokalnej prowadzeni przez Anetę Obarę. W nawiązaniu do majowych świąt koncert opierał się na utworach związanych z naszą Ojczyzną W patriotycznej odsłonie publiczność mogła zobaczyć „Poloneza”, „Biało-czerwonego kujawiaka” oraz „Obrazek krakowski”, a także wysłuchać utworów: „Pamięć w nas”, „Hymn Konstytucji 3 Maja”, „Powrócisz tu”, „Hej mieleckie”, „Kraj rodzinny”, „Jaki piękny  kraj”, „Flaga”, „Konstytucja”, „Zachwyca nas Polska”, „Pięknie żyć”, „Tu wszędzie” oraz „Dni których nie znamy”.