Grand Prix i Medale dla Chorzelowiaków

Wokaliści Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” rozbili bank z medalami podczas III Mieleckiego Konkursu Piosenki Ludowej „NA LUDOWO – ZESPOŁOWO” im. Janusza Mejzy, zdobywając jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal, co stawia Ośrodek Kultury w Chorzelowie na I miejscu w klasyfikacji generalnej konkursu. Nagroda specjalna Grand Prix również przypadła w udziale solistce ZPiT „Chorzelowiacy” Gabrieli Ciemiędze.

Konkurs, który w swoich zamierzeniach ma za zadanie popularyzowanie polskiej piosenki ludowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz włączenie młodego pokolenia w poznawanie i upowszechnianie kultury ludowej zorganizował Dom Kultury SCK w Mielcu, a jego pomysłodawczynią i koordynatorką była instruktor wokalny Małgorzata Pazdro. Jury konkursu, wśród którego znalazły się wokalistka i instruktor Monika Wilczyńska-Latała, animatorka życia kulturalnego, tancerka, instruktor i choreograf Beata Sudoł-Napieracz, wokalistka i chórzystka Laura Pazdro oraz wokalistka i chórzystka Patrycja Rzeźnik po wysłuchaniu blisko 60 prezentacji postanowiło przyznać:

GRAND PRIX: Gabriela Ciemięga - SOKiS w Chorzelowie

KATEGORIA I (5-11 lat)
1 MIEJSCE: Gabriela Śliwa - GOK w Borowej
2 MIEJSCE: Zuzanna Kościelna - SOKiS w Chorzelowie
3 MIEJSCE: Ada Bystrowska - SOKiS w Chorzelowie
3 MIEJSCE: Zofia Kulig - Przedszkole Miejskie nr 9 w Mielcu
WYRÓŻNIENIA: Aniela Szęszoł, Klara Pazdro, Roksana Borońska

KATEGORIA II (12- 17 lat)
1 MIEJSCE: Gabriela Nycek - GOK w Borowej
2 MIEJSCE: Diana Hyjek - Studio wokalne DK Music w Mielcu
3 MIEJSCE: Julia Kurnal - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słupcu
WYRÓŻNIENIE: Laura Jarosz

KATEGORIA III (dorośli)
1 MIEJSCE: Maja Zduńska - V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
2 MIEJSCE: - Dominika Rasińska - Wola Mielecka

KATEGORIA DUETY WOKALNE
1 MIEJSCE: Julita Małek i Stanisław Radek - SOKiS w Chorzelowie
2 MIEJSCE: Kinga Budak i Robert Leśniak - SOKiS w Chorzelowie
3 MIEJSCE: Hanna Splandowska i Aleksander Początek - Przedszkole Miejskie nr 13 w Mielcu
WYRÓŻNIENIE: Włodzimierz Klich i Anna Struzik

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów, których nie było by bez wspaniałej kadry instruktorskiej. Słowa uznania dla kierownika i choreografa zespołu Bożeny Telegi-Kuźnik, a także muzyków: Kaliny Rokosz, Konrada Sosińskiego i Michała Witka, którzy dbają o odpowiednie aranże i warsztat wokalny solistów.