Skrzaty Wyśpiewały Nadchodzący Dzień Dziecka

W środę (22.05) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie rozstrzygnięto III Edycję Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Estrada Skrzatów 2024”. Przez ponad dwie godziny sceną rządzili najmłodsi muzycy i wokaliści przedszkoli i szkół Gminy Mielec.

Głównymi celami festiwalu było uwrażliwienie dzieci i wychowawców na muzykę i piosenkę dziecięcą, umożliwienie dzieciom prezentacji swoich umiejętności poza swoim środowiskiem, popularyzacja piosenki dziecięcej, inspirowanie do poszukiwań nowych tekstów i muzyki, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, promocja dokonań artystycznych dzieci.

– Po raz trzeci spotykamy się tu, w Ośrodku Kultury, aby wysłuchać i ocenić najmłodszych wokalistów naszego regionu, a także wspólnie rozpocząć magiczny okres przygotowań do tego na co czekają wszystkie dzieciaki, czyli Międzynarodowego Dnia Dziecka. Część dzisiejszych prezentacji będzie debiutami na prawdziwej scenie, dlatego w imieniu Krzysztofa Węgrzyna, Wójta Gminy Mielec, życzę Wszystkim wokalistom wspaniałych występów, miłych wrażeń oraz sukcesów. Jesteście wyjątkowi, ponieważ pomimo tak młodego wieku macie odwagę, żeby wystąpić przed rówieśnikami i komisją artystyczną, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie Waszych rodziców i nauczycieli, którym wspólnie z Panem Wójtem serdecznie dziękujemy – zwrócił się do uczestników konkursu Damian Małek, Dyrektor SOKiS.

– Dziękujemy wszystkim za pracę włożoną zarówno w przygotowanie utworów jak i ogólną prezentację artystyczną. Szczególne wyrazy uznania należą się również nauczycielom, którzy nie tylko zadbali o warstwę muzyczną, ale również o tę wizualną, której potwierdzeniem były piękne stroje dopasowane do tematyki prezentowanych utworów. Nie każdy ma odwagę stanąć na scenie i zaśpiewać przed publicznością, więc tym bardziej wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy – powiedziała Aneta Obara z komisji artystycznej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, a laureaci i osoby wyróżnione możliwość wystąpienia na scenie plenerowej podczas „Gminnego Dnia Dziecka”, który odbędzie się 2 czerwca w Woli Mieleckiej. Wtedy tez nastąpi oficjalna dekoracja zwycięzców, a także wręczenie nagród rzeczowych. Komisja artystyczna w składzie Aneta Obara – instruktor wokalu w SOKiS Chorzelów oraz Ośrodkach Kultury w Wadowicach Górnych i Borowej, właścicielka Studia Głosu i Muzyki Soundart oraz Michał Witek, akompaniator i instruktor wokalu, nauczyciel PSM w Mielcu, twórca serwisu muzycznakurtyna.pl po wysłuchaniu 28 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wykonawcza: soliści, odziały przedszkolne I-III

Wyróżnienie: Natalia Furman – Przedszkole w Woli Mieleckiej

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, odziały przedszkolne I-III

I  Nagroda: Zuzanna Kozdeba, Krzysztof Ochalik, Zuzanna Skowron, Karol Streb, Lena  Zboch – Przedszkole w Chorzelowie

II Nagroda: Dawid Tęcza, Alicja Walczak, Szymon Smoleń, Anastazja Parys, Olga Tylutki –    Przedszkole w Woli Mieleckiej

Wyróżnienie: Zofia Barnat, Lena Perdel, Magdalena Piekarska, Magdalena Sasor, Zuzanna Trela – Przedszkole w Chorzelowie

Kategoria wykonawcza: soliści, odział przedszkolny 0, I klasa szkoły podstawowej 

I  Nagroda: Hanna Duszkiewicz – ZS w Chorzelowie

II Nagroda: Milena Piątek – ZS w Chorzelowie

III Nagroda: Joanna Pogoda – ZSP w Książnicach

III Nagroda: Ksawery Domagała – ZS w Podleszanach

Wyróżnienie: Lena Sznajder – ZSP w Rydzowie

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, odziały przedszkolne „0”, I klasy szkół podstawowych

I  Nagroda: Oliwia Dolot, Liliana Rzeźnik, Laura Krakowska – ZSP w Rydzowie

Kategoria wykonawcza: soliści, szkoły podstawowe klasy II-III

I  Nagroda: Wiktoria  Wiech – ZS w Podleszanach

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, szkoły podstawowe klasy II-III

I  Nagroda: Zespół „Wiolinki” Ada Bystrowska, Zuzanna Kościelna, Julia Bieniek, Julita Małek, Gabriela Mazur – ZS w Chorzelowie

II Nagroda: Zespół „Grające nutki” Oliwia Skowron, Milena Sarama, Emilia Ziomek, Lena Marek, Julia Głodzik – ZS w Chorzelowie

III Nagroda: Zespół „Przyjaciółki” Maja Sznajder, Lena Wach – ZSP w Rydzowie