Chorzelowiacy u Rzeszowiaków

Na zaproszenie ZPiT „Rzeszowiacy” udział w niedzielnym koncercie, który odbył się w Parku za Miejską Biblioteką Publiczną w Mielcu, udział wzięli wokaliści ZPiT „Chorzelowaicy”. Nasz Zespół nie wystąpił jednak w pełnym składzie, a Ośrodek Kultury reprezentowali wokaliści, którzy zdobyli nagrody podczas III Mieleckiego Konkursu Piosenki Ludowej „Na ludowo-zespołowo”.

To było ludowe zakończenie czerwca, a to za sprawą Koncertu pn. „Przyszliśmy Rzeszowiacy” przygotowanego przez Kapelę i Chór ZPiT „Rzeszowiacy”. Wydarzenie organizowane w ramach Kulturalnych wakacji przez Samorządowe Centrum Kultury przyciągnęło wielu pasjonatów kultury ludowej. Występy gospodarzy przeplatane były występami zaproszonych gości i to właśnie najliczniejszą grupą okazała się ta reprezentująca Ośrodek Kultury w Chorzelowie. Na scenie wystąpili m.ni. solo Zuzia Kościelna, a w duetach Julita i Stasiu Radek oraz Kinga Budak i Robert Leśniak.