Ciekawe i wesołe „Wakacje z kulturą 2017” w Gminie Mielec

Półmetek tegorocznych wakacji za nami. Jedni wyjeżdżali na obozy sportowe czy integracyjne, inni  na rodzinne wczasy w najpiękniejsze zakątki Polski czy Europy, jeszcze inni odwiedzali krewnych .  Byli także i tacy , którzy pierwszy miesiąc wakacji spędzali w swoich rodzinnych miejscowościach. I dla tych właśnie osób w ramach „Wakacji z kulturą”, przygotowane zostały tematyczne zajęcia: warsztaty, gry , zabawy i turnieje  przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie oraz Filię Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.   A atrakcji nie brakowało.

W Ośrodku Kultury w Chorzelowie od poniedziałku do piątku odbywały się  interesujące warsztaty i  zajęcia i tak w pierwszym tygodniu lipca uczestnicy bawili się tańcem i tworzyli wspaniałe płaskie prace plastyczne,  układali puzzle podczas turnieju, budowali swoje wymarzone ogrody z kloców Cobi, uczestniczyli w warsztatach robotyki a podczas zabaw integracyjnych grali w  „ dwa ognie” i „zakutego”. Drugi tydzień wakacji przyniósł  kolejne atrakcje a wśród nich spotkanie w Mobilnym i Planetarium „Jupiter”, gdzie można było zobaczyć rozgwieżdżone niebo z planetami oraz podwodny  morski świat. Dla śpiewających zorganizowano karaoke, podczas którego każdy mógł wykazać się  zdolnościami wokalnymi. Kolejny tydzień to zabawy z chustą animacyjną, wycieczki  na siłownię na świeżym powietrzu, to  „Świat bajek” w kinie letnim  oraz uwielbiane przez dzieci zajęcia plastyczne.  Jak co roku nie zabrakło warsztatów artystycznych z robieniem korali, koraliczków, bransoletek,  kolczyków  i wycieczek po Chorzelowie  , które w ostatnim tygodniu lipca zaplanowano dla uczestników tegorocznych „Wakacji z Kulturą”.  Podczas spotkań organizowano także wiele konkursów tematycznych, sportowych, rekreacyjnych,  podczas których biorący w nich  udział otrzymywali drobne nagrody i słodkie upominki.
Filia w Woli Mieleckiej przezywała w tym roku istne oblężenie przez chętnych do spędzania tam czasu.  Trzy razy w tygodniu ponad 25 osób przychodziło na zajęcia. Podobnie jak w Chorzelowie zajęcia były bardzo zróżnicowane i na tyle ciekawe , że dzieciaki przychodziły dużo wcześniej niż było zaplanowane a  wychodziły bardzo niechętnie. W pierwszym tygodniu lipca czytano bajki, były gry i zabawy integracyjne oczywiście  z nagrodami i układanie wspaniałych budowli z klocków Cobi, które to klocki cieszyły się niezwykłym powodzeniem. W drugim tygodniu Filię odwiedziło Mobilne Planetarium, i tu podobnie jak w Chorzelowie uczestnicy mogli przenieść się chociaż na chwile w odległą galaktykę i na dno morza.  Podczas spotkania z karaoke  wszyscy chętni mogli zaśpiewać  i wziąć udział w konkursach wokalnych. Kolejny tydzień to zabawy z tańcem, turniej układania puzzli z dyplomami i nagrodami i warsztaty rękodzieła, na których królowała  plastelina, modelina, ciastolina. Ostatni tydzień lipca to królowanie kloców Cobi, wycieczki na plac zabaw,  zabawy i gry integracyjne. Ale to nie koniec lipcowych atrakcji w SOKiS Chorzelów. W drugim tygodniu lipca członkowie zespołów działających w Ośrodku Kultury zwiedzali Biecz i jego wspaniałe zabytki m.in. Muzeum Ziemi Bieckiej, Kromerówkę, mury obronne, kolegiatę Bożego Ciała , sredniowieczna turmę , gdzie spotkali kata, przepiekny Kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej  z około 1500 roku, uznawany za jeden z najcenniejszych drewnianych późnogotyckich kościołów w Polsce i Europie wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz zwiedzili Karpacką Troja w Trzcinicy - k. Jasła , skansen  powstały w miejscu odkrycia jednego z najstarszych grodzisk w Polsce,  którego początki sięgają wczesnej epoki brązu.