Artystyczna uczta w Gminie Mielec

Tradycyjny Koncert Noworoczny odbył się w niedziele (14.01) w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie. Wydarzenie było doskonałą okazją do zaprezentowania dorobku zespołów działających na co dzień przy Ośrodku Kultury w Chorzelowie.

W imieniu artystów oraz organizatorów, zebranych przywitał pełniący obowiązki dyrektora SOKiS Damian Małek. Utwór „Hej Kolęda! Kolęda! wykonany wspólnie przez wszystkich uczestników, rozpoczął artystyczną część wydarzenia, w którym udział wzięli również Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Andrzej Głaz, Wójt Gminy Tuszów Narodowy oraz Zofia Paterak, Radna Gminy Mielec. O świąteczny klimat tegorocznego wydarzenia zadbały prowadzone przez Bożenę Telege,  Chorzelowska Grupa Teatralna oraz Dziecięca Grupa Teatralna, które śpiewem i recytacją nawiązały do najpiękniejszych polskich tradycji. Tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” zaprezentowali tańce ludowe, w tym premierowo Suitę Tańców Lubelskich. W tańcu towarzyskim zobaczyć można było podopiecznych Klubu Tańca Towarzyskiego „Takt” oraz Stowarzyszenia Miłośników Tańca „Gala” prowadzonych na co dzień przez Mariusza Sosińskiego. Kapela Ludowa „Chorzelowiacy" w składzie Bartosz Jawor – klarnet, wokal, szef kapeli, Agnieszka Niedbała – skrzypce, Konrad Sosiński – Kontrabas, Kacper Głaz – akordeon, zaprezentowała polkę „Szabasówkę, sztajer „Namówiłem rzekę”, kujawiaka  „O mej matuli” oraz oberka „Z Budziszynka”. Kierownictwo muzyczne całości koncertu sprawował Michał Witek, natomiast obsługą techniczną zajął się Andrzej Kościelny. Scenografia była dziełem Anny Surowiec.
Tegoroczny koncert zakończył Józef Piątek, który przekazał wykonawcom słodki upominek oraz pogratulował wspaniałego koncertu. – Jest mi niezmiernie miło, że mogę się z Wami spotkać. Zarówno z artystami jak i publicznością, która bardzo dopisała i wypełniła całą sale. Dziękuję za ucztę dla oka i ucha, jaką przygotowaliście dzisiaj. Jestem zachwycony Waszym występem i dziękuje, że poświęcacie swój czas i angażujecie się w życie kulturalne naszej Gminy. Jestem za to naprawdę wdzięczny – powiedział Wójt. Swój zachwyt nad koncertem wyraził również Andrzej Głaz. – Gratuluje wszystkim wspaniałym artystom. Dzisiejszy koncert udowadnia jak dużo talentów jest na wsi. Naszą rolą jako samorządowców jest wyłapywać takie osoby i wspierać je, żeby mogły się rozwijać. Gratuluję również wszystkim, którzy Was tego wszystkiego nauczyli i stworzyli ten piękny zespół – powiedział Wójt Gminy Tuszów Narodowy.
Dla wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w koncercie w Chorzelowie organizatorzy przygotowali w dniu 21 stycznia kolejny Koncert Noworoczny podczas, którego zaprezentują się artyści z Filii Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Woli Mieleckiej.