Piękne pejzaże w Gminie Mielec

W galerii Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w piątek (26.01) odbył się wernisaż malarstwa Andrzeja Bednarza. Wystawa pod nazwą „Artystyczne Przypływy” to pierwsza indywidualna prezentacja dzieł artysty.

Andrzej Bednarz swoją pracę artystyczną rozpoczął w 2004 roku. Przez 14 lat w większości tworzy bardzo realistyczne obrazy olejne, oddające kolorystykę i atmosferę pór roku oraz piękno dzikiej przyrody. Nie stroni również od tematu martwej natury oraz kwiatów. Artysta uczestniczy w plenerach i wystawach organizowanych przez Klub Środowisk Twórczych TMZM. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dzisiaj zjawili się w Ośrodku Kultury. Rodzinie, przyjaciołom oraz znajomym. Na sali widzę również osoby, których nie znam i to im jestem szczególnie wdzięczny. Podjęliście pewne ryzyko, ponieważ nie wiedzieliście co was tu czeka i z jaką twórczością się spotkacie. Mam nadzieje, że się nie zawiedliście - powiedział podczas wernisażu artysta.
Otwarcie wystawy było również okazją do podziękowania artyście za dotychczasową twórczość. Wyrazy uznania poza rodziną, przyjaciółmi oraz twórcami, na ręce artysty złożyli Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Damian Małek p.o. dyrektor SOKiS oraz Jadwiga Klaus, prezes Klubu Środowisk Twórczych.  
Wystawę oglądać można w godzinach pracy Ośrodka Kultury w Chorzelowie do 18 lutego.