Wieczór z dobrą książką w Chorzelowie

W sobotę (03.02) w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec odbył się wieczór autorski Joanny Duszkiewicz. Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszą powieścią pisarki pod tytułem „Upadek”.
Po ciepłym przyjęciu debiutanckiej książki „Paryż w piątek 13”, która ukazuje losy francuskiej rodziny Laboux, wpisane w tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w stolicy Francji 13 listopada 2015 roku, autorka postanowiła zmierzyć się z problemem rasizmu. „Upadek” to opowieść o życiu rodziny Zalesińskich, która za „karierą” wyjeżdża do Dallas. Niestety   skomplikowane stosunkami panujące w miejscowości pomiędzy biało i czarnoskórymi mieszkańcami, finalnie doprowadzają do tragedii.
Jak podkreśliła w wywodzie na temat powieści, Joanna Duszkiewicz, pomysły na książki podsuwa jej samo życie. Skoordynowany ataku na policjantów jaki miał miejsce  8 lipca 2016 roku w Dallas zmotywowały pisarkę do zagłębienia się w ten temat i zaprezentowania w swojej publikacji.  
Wieczór obfitował w wiele atrakcji przygotowanych przez autorkę. Fragmenty powieści odczytali Julia Mądra oraz Mikołaj Kopeć. Swoje umiejętności taneczne przedstawiła Aleksandra Brzezińska i Krystian Cisiński, którzy zaprezentowali się w rumbie do utworu „Just The Way You Are” z repertuaru Bruno Marsa oraz jiva do piosenki „Big Time Operator” z repertuaru Big Bad Voodoo Daddy. Za muzyczne doznania odpowiedzialna była Wiktoria Mikołajczyk, która wykonała utwory „Byle jak” z repertuaru Margaret oraz „Byłam różą” z płyty Kayah i Bregović. - Jestem pod naprawdę dużym wrażeniem tego co dzisiaj zobaczyłem i usłyszałem. Doskonała para taneczna, wspaniała wokalistka oraz lektorzy. Znam treść książki, dlatego z sentymentem odsłuchałem jej fragmentów. Cieszę się z tego wieczoru i mam nadzieje, że dzięki niemu jeszcze więcej ludzie dowie się o tej książce i o wyjątkowej autorce, która pochodzi i tworzy w naszej Gminie. Życzę, aby jak najwięcej, tak wspaniałych książek spod Pani ręki wychodziło. Niech głowa dyktuje, a pióro zapisuje te wszystkie słowa, którymi chce się Pani z nami dzieli. Wszystkiego najlepszego i dalszej twórczości. Prosimy o jeszcze więcej – życzył autorce Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.
W trakcie spotkania wylosowano jedną osobę, która stała się szczęśliwym posiadaczem powieści ze specjalną dedykacją autorki. Wspólne zdjęcia oraz wpisy z dedykacją zakończyły wyjątkowe spotkanie.