Podsumowanie ferii zimowych w Gminie Mielec

Policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy z jednostek OSP odwiedzili uczestników zajęć zorganizowanych w ramach ferii zimowych, których organizatorem był Urząd Gminy Mielec oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu.
„Postaw na bezpieczeństwo” to hasło jakie przyświecało tegorocznej edycji ferii zimowych. Pokazy i nauka pierwszej pomocy zaprezentowana została przez ratowników medycznych ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. O zagrożeniach jakie czyhają na dzieci i młodzież opowiedziały funkcjonariuszki Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Każdy uczestnik mógł również zobaczyć i przymierzyć elementy, które ochraniają policjantów w trakcie ich pracy. Do akacji przyłączyli się także strażacy z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Chorzelowa i Rzędzianowic. Zaprezentowali oni specjalistyczne wyposażenie jakie służy do niesienia pomocy.  – Bardzo się cieszę, że przedstawiciele policji, pogotowia oraz OSP tak chętnie wsparli naszą inicjatywę. Pomimo wielu obowiązków służbowych znaleźli chwile dla dzieci i młodzieży i przekazali im wiedzę, która kiedyś może uratować ludzkie życie. Jestem Im za to bardzo wdzięczny. Dzisiejszy świat niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw i zagrożeń. Mam nadzieje, że poprzez uczestnictwo w zajęciach uda się uniknąć niektórych w przyszłości. Wszystkim uczestnikom dziękuje za udział i życzę, żeby nigdy nie musieli wykorzystywać w praktyce wiedzy jaką zdobyli podczas tegorocznych ferii – powiedział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.  
Ponieważ ferie to czas wypoczynku organizatorzy zadbali również o inne atrakcję. Mobilne oceanarium, warsztaty szycia maskotek, warsztaty quillingu, bale karnawałowe, turnieje układania puzzli oraz turnieje układania klocków COBI cieszyły się największą popularnością.
Miłośnicy książek, również nie mogli narzekać na nudę. Specjalnie dla nich w Filiach Bibliotecznych w Chorzelowie, Podleszanach, Rzędzianowicach, Trześni, Woli Mieleckiej oraz Złotnikach przygotowano wydarzenia czytelnicze podczas których np. wspólnie czytano książki. Odbyły się również spotkania z ciekawymi osobami, zajęcia plastyczne oraz quizy literackie.