Kolejne wystawy w Gminie Mielec

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec serdecznie zaprasza na wystawę twórczości artystycznej Grażyny Pieróg-Kotlarz pt. „Rok w mojej sztuce”. Wernisaż odbędzie się 8 marca o godzinie 17:00 w Sali wystawowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie.
Grażyna Pieróg-Kotlarz dzieciństwo i młodość spędziła w Mielcu, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową i II Liceum Ogólnokształcące. Następnie uzyskała tytuł mgr inż. Budownictwa i studiów  pedagogicznych nauk ścisłych. W roli nauczyciela przez ponad 35 lat pomagała doskonalić swoim uczniom ich zdolności i rozwijać ich pasje. Po przejściu na emeryturę i przeprowadzce na wieś postanowiła oddać się sztuce. Twórczynię interesuje wiele form artystycznych od fotografii poprzez rysunek, malarstwo (w tym malowanie techniką witrażową), po rękodzieło (szydełko, ozdoby świąteczne, decoupage, florystyka, haft, oraz japońską sztukę origami). Lubi odkrywać nowe techniki i eksperymentować stosując różne materiały, narzędzia i metody pracy. Pasjonują Ją również programy graficzne, które wykorzystuje w swoich pracach. Uczestniczy w plenerach artystycznych, warsztatach, kursach oraz konkursach otrzymując nagrody i wyróżnienia. Jest aktywnym członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, Klubu Środowisk Twórczych oraz  Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na którym prowadzi sekcję malarską i fotograficzną. Brała udział w wystawach zbiorowych w Mielcu, Rzeszowie, Łańcucie oraz Tarnobrzegu. Związana jest z SOKIS-Chorzelów reprezentując Gminę Mielec na pokazach i wystawach. Laureatka nagrody „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” w kategorii kultura. Odznaczona przez Ministra Kultury medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Artystka, mówi że kocha to co robi i odpoczywa przy tym. Cieszy Ją, gdy może podzielić się swoimi umiejętnościami oraz kiedy prace podobają się innym. Swoimi dziełami dzieli się z rodziną, znajomymi w kraju i za granicą. Chętnie przyjmuje konstruktywną krytykę, która motywuje ją jeszcze bardziej do doskonalenia się.
Obecna wystawa, którą można oglądać do 28 marca, jest drugą indywidualną prezentacją prac autorki w SOKIS Chorzelów.