Wernisaż wystawy w Dniu Kobiet

W czwartek (12.03) w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie otwarto wystawę twórczości artystycznej Grażyny Pieróg-Kotlarz pt. „Rok w mojej sztuce”.
Wszystkich zebranych przywitał Damian Małek, pełniący obowiązki dyrektora SOKiS. Wśród gości znaleźli się bliscy artystki, przyjaciele, znajomi, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego wieku oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Następnie w specjalnie przygotowanym programie słowno-muzycznym zaprezentowali się członkowie Chorzelowskiej Grupy Teatralnej. Po występie, który bardzo przypadł do gustu żeńskiej części publiczności głos ponownie zabrał Damian Małek, który nawiązał do twórczości Grażyny Pieróg-Kotlarz oraz technik jakie stosuje Ona w swoich pracach. W dalszej części głos zabrała twórczyni, która podziękowała wszystkim za przybycie oraz wspieranie Jej w życiu artystycznym. Następnie przyszedł czas na podziękowania i gratulacje od uczestników spotkania. – Jesteśmy bardzo wdzięczni, że dała nam Pani możliwość spotkania z tą niezwykłą twórczością. Mówi się, że co w duszy artysty, to również w jego pracach. Obserwując dzisiejsze dzieła przekonany jestem, że na pewno ma Pani bardzo ciekawe i różnorodne życie. Mnogość zastosowanych technik wśród których widzimy między innymi malarstwo, fotografię, grafikę komputerową, naprawdę robi wrażenie. Dumny jestem, że w Woli Chorzelowskiej, na terenie mojej Gminy mieszka i tworzy tak wspaniała kobieta – pogratulował artystce obecny na wernisażu Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. Złożył on również życzenia wszystkim zebranym paniom z okazji ich święta.
Grażyna Pieróg-Kotlarz dzieciństwo i młodość spędziła w Mielcu, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową i II Liceum Ogólnokształcące. Następnie uzyskała tytuł mgr inż. Budownictwa i studiów  pedagogicznych nauk ścisłych. W roli nauczyciela przez ponad 35 lat pomagała doskonalić swoim uczniom ich zdolności i rozwijać ich pasje. Po przejściu na emeryturę i przeprowadzce na wieś postanowiła oddać się sztuce. Twórczynię interesuje wiele form artystycznych od fotografii poprzez rysunek, malarstwo (w tym malowanie techniką witrażową), po rękodzieło (szydełko, ozdoby świąteczne, decoupage, florystyka, haft, oraz japońską sztukę origami). Lubi odkrywać nowe techniki i eksperymentować stosując różne materiały, narzędzia i metody pracy. Pasjonują Ją również programy graficzne, które wykorzystuje w swoich pracach. Artystka, mówi że kocha to co robi i odpoczywa przy tym. Cieszy Ją, gdy może podzielić się swoimi umiejętnościami oraz kiedy prace podobają się innym.
Wystawę oglądać można do 28 marca br. w godzinach pracy Ośrodka Kultury.