Przyszli aktorzy w Gminie Mielec

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru we wtorek (27.03) w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie odbyła się XIII edycja konkursu „Teatr Jednego Wiersza”.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja poezji dziecięcej, wykonywanej w formie teatralnej. Na chorzelowskiej scenie w dwóch kategoriach wiekowych wystąpiło łącznie 59 artystów, którzy przygotowali 47 wyjątkowych prezentacji. Komisja artystyczna w składzie Grażyna Świerczyńska, instruktor teatru Wiejskiego Domu Kultury, Sportu i Rekreacji w Grochowem oraz Regina Kopeć-Chruściel, kierownik Filii Bibliotecznej w Trześni, szczególną uwagę zwracały na interpretację, kulturę słowa, formę prezentacji, dobór repertuaru do wieku, predyspozycje głosowe oraz zachowanie sceniczne. Ponadto część uczestników przygotowała specjalne charakteryzację, stroję oraz rekwizyty teatralne. Po obejrzeniu  wszystkich występów Jury postanowiło przyznać dwa tytuły Grand Prix, osiem nagród oraz 15 wyróżnień. – Jestem bardzo zadowolony, że tylu uzdolnionych aktorów mamy w naszej Gminie. Prezentujecie naprawdę wysoki poziom. Dla każdego występ na scenie wiążę się z większą lub mniejszą tremą, jednak Wy doskonale sobie z tym poradziliście. Oprócz dobrej artykulacji i gry aktorskiej przygotowaliście również wspaniałe stroje. Dziękuję za to wszystko. Wdzięczny jestem opiekunkom i nauczycielom za poświęcony czas dla naszych artystów. Rodzicom gratuluje wspaniałych pociech, które z całą pewnością są powodem do dumy – powiedział przyglądający się zmaganiom artystów Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Lista laureatów:

Nagrody:
Kamila Ortyl - Szkoła Podstawowa w Rzędzianowicach
Maria Wilk - Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
Wiktoria Bal, Gabriela Cisło, Zuzanna Opałacz, Gabriela Cisło - Szkoła Podstawowa w Woli Mieleckiej
Maria Brzozowska - Szkoła Podstawowa w Chorzelowie

Wyróżnienia: