Podwójne podium dla "Chorzelowiaków"

Ostatni weekend był dla grupy młodzieżowej ZPiT „Chorzelowiacy” bardzo pracowity. Roztańczona i rozśpiewana grupa występowała w Głogowie Małopolskim, Baranowie i Chorzelowie,  zdobywając uznanie publiczności i jurorów. Dowodem tego są dwie nagrody wytańczone 16 i 17 czerwca.
W sobotę na XII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Roztańczona Wiosna” w Głogowie Małopolskim zespół za „Suitę tańców krośnieńskich” w zajął III miejsce II kategorii wiekowej. „Roztańczona wiosna” dodała skrzydeł młodym tancerzom i w niedzielę na XI Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów 2018” zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej,  tym razem za „Tańce gorlickie”.  Jak widać różnorodność tańców i ich  specyficzny charakter w poszczególnych suitach był na tyle poprawny, że komisje artystyczne nie miały zastrzeżeń w przyznawaniu nagród.
Grupa młodzieżowa ZPiT „Chorzelowiacy” to mieszkańcy Gminy Mielec w wieku 10 – 15 lat. „Chorzelowiacy” są grupą folklorystyczną  działającą przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec. W Zespole zrzeszeni są młodzi ludzie, których pasją jest folklor. Wszystkich łączy zamiłowanie do tańca i muzyki  ludowej, szacunek dla strojów regionalnych i narodowych oraz wzajemna przyjaźń. Zespół w swych działaniach tanecznych, wokalnych, obrzędowych i okolicznościowych z pasją i zaangażowaniem podejmuje nowe wyzwania  pragnąc integrować środowisko i zachować naszą kulturę. Siłą folkloru jest jego prostota i szczerość, a te cechy noszą w sobie członkowie ZPiT „Chorzelowiacy”.
W swoim repertuarze zespół posiada tańce śląskie i lubelskie oraz Polskie tańce narodowe (polonez, krakowiak, mazur, kujawiak, oberek). Najważniejsze jednak miejsce w programie Zespołu zajmują tańce, pieśni i obrzędy Podkarpacia. Dużej widowiskowości występom dodają piękne, wierne etnicznym wzorom stroje ludowe, prezentujące kunszt i urodę różnych regionów polski. Kierownikiem artystycznym i choreografem  zespołu jest  Bożena Telega.