W służbie mieszkańcom

Nawet ulewny deszcz nie przeszkodził dwóm zastępom żeńskim i siedmiu męskim w rozegraniu w niedzielę zawodów sportowo-pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Mielec. W tym roku prawie stu zawodników z Chorzelowa, Chrząstowa, Książnic, Podleszan, Rzędzianowic, Rydzowa, Trześnia i Złotnik rywalizowało ze sobą na stadionie sportowym w Złotnikach. Zmagania przygotowane przez organizatorów zakładały dwie konkurencje:  sztafetę pożarniczą 7 x 50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Ponadto chętne drużyny mogły wziąć udział w dodatkowej polegające na musztrze. Po rozegraniu wszystkich konkurencji bryg. Zbigniew Kurdziel, sędzia główny zawodów przedstawił klasyfikacje generalną zawodów, która przedstawia się następująco:
Grupa „A” - mężczyźni
1.    OSP Chorzelów
2.    OSP Złotniki
3.    OSP Rydzów
Grupa „C” – kobiety
1.    Trześń
2.    Książnice
Pamiątkowe puchary, dyplomy oraz środki na zakup sprzętu i wyposażenia przekazał zwycięzcom Józef Piątek Wójt Gminy Mielec. – Gratuluje wszystkim za udział w zawodach. Dziś mogliśmy zobaczyć Wasz wysiłek jaki wkładacie w swoją służbę dla naszej lokalnej społeczności. Jednak na tą służbę składa się wiele czynników. Dbacie o remizy o ich wyposażenie, ćwiczycie i ciągle szkolicie się aby w sytuacji kryzysowej wesprzeć potrzebujących. Dziękuje za to co robicie i życzę dalszego rozwoju oraz jak najwięcej bezpieczeństwa w pełnieniu Waszej misji – powiedział na zakończenie zawodów Wójt.
Uroczystość dekoracji była również okazją do wyróżnienia strażaków i krwiodawców zaangażowanych w działalność Klubu HDK Ognisty Legion działającego przy OSP Chorzelów.
Zmagania zastępów OSP na głównej płycie boiska nie były jedynymi atrakcjami jakie odbywały się w tym dniu na stadionie. Na terenach przyległych w przerwach pomiędzy opadami deszczu odbywał się piknik rodzinny podczas którego uczestnicy mogli poczuć się jak na dzikim zachodzie. Każdy mógł również zapoznać się z pracą oraz elementami wyposażenia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Podsumowaniem zawodów oraz festynu rodzinnego była zabawa taneczna. Organizatorami wydarzania była Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec.